Виявлення підробленого віскі довірили штучному інтелекту
18 Червня , 2017
У Львові пройшла конференція R0boCamp 2017
18 Червня , 2017

Зниклі винаходи

Винахідники і творці були на цій планеті споконвіку. З тих самих пір, коли хтось зрозумів, як використовувати вогонь, винаходи постійно робили наше життя простішим й зручнішим.  Наприклад, телефон, який дозволяє взяти з собою людство в будь-яку точку кулі. І все ж далеко не всі винаходи, які могли перевернути світ, стали відомі широким масам. Перед вами винаходи, яких ми, найімовірніше, ніколи не побачимо.

Викликач дощу

Погодьтеся, було б непогано мати можливість викликати дощ по команді. Вільгельм Рейх, вчений, помітив посуху, що впливає на врожай чорниці в штаті Мен, і створив винахід, який отримав назву Cloudbuster. Давайте назвемо його «викликачем дощу». Принаймні так свідчить легенда.

Згідно з повідомленням Bangor Daily News, в якому вперше описувалась робота цієї машини, на момент її старту не було ніяких прогнозів щодо можливих опадів. Протягом кількох годин після того, як Рейх встановив і запустив машину, з’явилися штормові хмари і випало 0,64 сантиметри дощу.

Можливо, технологія Рейха представляла загрозу деяким урядовим інститутам, оскільки його дослідження були згорнуті, а робота і прототипи забрано. Друге випробування машини так і не провели. Однак, якщо б «викликач дощу» був розроблений, дефіциту продовольства по всьому світі прийшов би кінець.

Домашня ядерна енергія

Ядерна енергія дуже довго представлялась як метод доставки великих об’ємів енергії в домогосподарства по всьому світі. Маючи можливість потроху використовувати ядерну енергію, цілі громади могли б отримати електрику в невичерпному об’ємі на тривалий час.

Коли ця технологія виявилась на грані виходу в ринкову фазу виробництва, інвестори раптово втратили до неї інтерес і її креслення загубились в затишних ящиках якогось офісу.

Він міг стати енергетичним центром для всього району, поставляючи енергію відразу декільком кварталам одночасно. Така установка забезпечила б людей нескінченною електрикою і дозволила б суттєво заощадити на рахунках за електроенергію.

Звісно, на щастя зараз розробляються і вдосконалюються більш екологічні і безпечні джерела енергії, проте, це не зменшує загадковості закриття даного проекту

Цифровий код Слоота

Цей винахід дійсно вважається «безвісти зниклим» з 1999 року. Завдяки досягненням сучасних технологій, цей метод кодування міг би перевернути просторові і накопичувальні здатності сучасних комп’ютерів і мобільних пристроїв.

Голландського винахідника звали Ромці Ян Бернхард Слоот. За допомогою його технології дані можна було суттєво ущільнити. Ілюстрація, яка одночасно тестувала і продавала його винахід, являла собою стиснення повномасштабного фільму до 8 кілобайт в розмірах.

Сам алгоритм процесу розшифровки займав 370 мегабайт. Слоот зумів продемонструвати успіх свого проекту, одночасно програючи 16 повних фільмів з одного 64-кілобайтового чіпа. Коли покупці та інвестори вишикувались в чергу за його неймовірним винаходом, Слоот помер за підозрілих обставин за кілька днів до передачі вихідного коду.

Лікування серцево-судинних захворювань

Оскільки серцево-судинні захворювання стали провідним вбивцею людей по всьому світі, усвідомлювати, що одного разу могло з’явитись цілком ефективне лікування, трохи моторошно. Це один з тих винаходів, які отримали відмову, оскільки йшли проти поточного режиму лікування серцево-судинних захворювань того часу.

За даними Американської медичної асоціації, це дискредитує не тільки лікування, але і лікарів, які стояли за ним. Їх заява відкрито спростувала факт задокументованих випадків хвороб серця, які були вилікувані, завдяки «єдиній теорії серцево-судинних захворювань людини». Однак, слід відзначити, що деякі пацієнти з серцевою недостатністю, які пробували це лікування, повідомляли, як не дивно, про погіршення свого стану.

Конопляне біопаливо

Конопля, яку помилково приймають за марихуану, завжди славилась поганою репутацією у тих, хто не розумів її справжніх переваг. З неї витягували величезну кількість етанолу. Але, оскільки коноплі почали помилково приймати за марихуану, етанол стали витягати з кукурудзи. Проте, завод по виробництву конопляного етанолу може бути набагато ефективнішим, ніж кукурудзяний, і буде менш шкідливий для навколишнього середовища.

Карбюратор Огла

Кожен хотів би проходити більше кілометрів на одному баку, і сучасні гібридні автомобілі досягли успіху в цьому. Проте, механік Том Огл досягнув таких вражаючих результаті задовго до гібридів.

В 1970-х роках цей винахідник створив новий тип карбюратора, подібного якому ми ніколи не бачили. Як і сьогодні, газові і нафтові компанії тоді мали монополію на ринку. Хоча карбюратор Огла був випробуваний і показав, що може проходити до 48 кілометрів на одному літрі, його винахід не вироблявся в комерційних масштабах.

Революційний компонент працював за рахунок введення бензину під тиском в хмару, яка вбризкувалась в камеру внутрішнього згорання (схоже на інжектор) . Проблеми з ліцензуванням і палиці в колесах забезпечили, щоб цей карбюратор ніколи не вийшов в масове виробництва, і Огл забрав з собою в могилу інформацію про конструкцію.

Пристрій Райфа

В 1934 році Роял Райф створив машину для боротьби з раком. У той час рак вважався близьким до вірусу. Тому Райф створив лазерний промінь, здатний атакувати певні інфіковані клітини і знищувати їх.

Думаєте, це марення?

Це лікування залишило після себе 14 задокументованих випадків лікування пацієнтів з термінальною стадією раку. Однак, коли Райф відмовився співпрацювати з головою АМА, організація доклала всі зусилля, щоб дискредитувати і закрити цей проект.

Тепер, очевидно, немає ніякої документації, яка б остаточно довела, що АМА брала безпосередню участь в боротьбі з цим методом лікування. Райф звинувачував АМА у змові з іншими медичними організаціями. Але, судячи з усього, немає ніяких незалежних підтверджень, що його лікування спрацювало.

Транспорт на воді

Як це не дивно, існували і існують десятки робочих прототипів транспорту, який може працювати на воді.

Один з найвідоміших автомобілів такого типу представляв собою баггі, створений Стеном Мейєром. Цей дивний винахід міг проходити до 43 кілометрів на літрі води. Колеги, близькі до Мейєра, кажуть, що на нього чинили сильний тиск, щоб він продав патент на своє творіння і припинив дослідження водних машин.

Але він відмовився. І хоча ті ж колеги і друзі потім кричали, що Мейєра отруїли за відмову підкоритися великим нафтовим компаніям, достеменно відомо, що Мейер раптово помер від аневризми мозку.

Безкоштовна енергія (Нікола Тесла)

Нікола Тесла був, мабуть, одним з найвідоміших винахідників у світі і питання безкоштовної електрики для всього світу не раз захоплювало конспірологів. Після успішної (і добре задокументованої) демонстрації бездротової передачі електрики, Тесла дав зрозуміти, що розробляє прототипи, які могли б підсилити це явище і живити величезні ділянки від однієї башти.

Тоді багато хто вважав, що це цілком можливо. Але фінансування проекту ні до чого не призвело, а лабораторія Тесли з частинами прототипу і планами таємничим чином згоріла дотла. Цей випадок, мабуть, став самим таємничим і добре задокументованим з усіх пригнічених та задушених винаходів, яких ви ніколи не побачите, і любителі теорій змови часто до нього повертаються.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline