Polestar 1: перший серійний автомобіль електричного бренду Volvo представлений в Женеві
13 Березня , 2018
BreadBot – автоматичний хлібокомбінат розміром з два холодильника
14 Березня , 2018

Знайдено спосіб 3D-друку виробів з рідкого металу (відео)

У далеких 90-х роках режисер Джеймс Кемерон у другій частині кінофільму «Термінатор» представив робота з рідкого металу Т-1000. Тоді подібна поведінка металу (за винятком ртуті і ще деяких експериментальних сплавів) здавалася справжньою фантастикою. Однак наука не стоїть на місці, і хоча до створення Т-1000 ми ще не дійшли, в майбутньому будь-який бажаючий зможе друкувати предмети з рідкого металу у себе вдома.

Група вчених з Університету штату Орегон під керівництвом Йегіта Менгюча створила модифікований вид металевого сплаву. Такий підхід (на відміну від інших подібних розробок) дозволяє використовувати сплав в будь-яких існуючих 3D-принтерах. Таким чином можна створювати струмопровідні елементи, які при цьому можна згинати і навіть розтягувати при кімнатній температурі. Проте схожі раніше створені матеріали володіли низькою в’язкістю і великим поверхневим натягом.

Група ж дослідників з Університету штату Орегон у своїй роботі вирішила використовувати галінстан. Це метал, що складається з галію, індію та олова, температура плавлення якого нижча 30 градусів Цельсію. Для збільшення в’язкості вчені додали у сплав частинки нікелю діаметром від 800 нанометрів до 7 мікрометрів.

Сам процес виробництва відбувається наступним чином: в спеціальну посудину з частками нікелю заливається сплав, після чого отримана суміш завантажується в ультразвуковий випромінювач, який дозволяє сплаву рівномірно окислюватись, збільшуючи в’язкість кінцевого матеріалу. Одержаний в результаті метал по консистенції нагадує пасту, яку можна використовувати для 3D-друку. Вчені вже надрукували кілька конструкцій різної форми. Крім того, експерти стверджують, що новий сплав можна використовувати як середній шар між двома еластичними полімерами, що дає можливість створювати, наприклад, розтягувані мікросхеми.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: