Intel і AMD об’єднались для створення кращої інтегрованої графіки для PC
19 Листопада , 2017
Як буде виглядати старт першої марсіанської експедиції?
19 Листопада , 2017

Зламана перша китайська орбітальна станція може впасти на Європу або США

«Пекін, у нас проблеми».

Перша космічна станція Китаю «Тяньгун-1» з вересня минулого року вийшла з-під контролю. Тепер експерти намагаються передбачити, коли і де багатотонний об’єкт впаде на Землю. У зоні ризику знаходяться Іспанія, Італія, Туреччина, Індія та деякі частини США.

Вышедшая из-под контроля первая китайская орбитальная станция может упасть на Землю в районе США

Запуск Tiangong-1 з Китаю в 2011 році | Фото: mashable.com / AP

Такий прогноз Європейського космічного агентства (ESA) з приводу «неконтрольованого повернення» станції «Тяньгун-1» вагою 8,5 тонни на нашу планету, пише The Daily Mail.

Як повідомили в агентстві, з початку наступного року буде запущена міжнародна кампанія зі спостерігання за апаратом. ESA планує 28 лютого провести міжнародний семінар експертів, щоб спробувати передбачити час та місце повернення об’єкта на Землю.

Китайське космічне агентство вело стеження за «Тяньгун-1» і обіцяло випустити попередження, якщо виникне загроза її зіткнення з поверхнею планети.

Апарат «Тяньгун-1» був запущений в 2011 році з метою створення постійно діючої космічної орбітальної станції. Але у вересні 2016 року китайська влада підтвердила, що втратила контроль над об’єктом.

Зараз апарат знаходиться на орбіті, на висоті приблизно 300 кілометрів. Очікується, що неконтрольоване повернення станції на Землю відбудеться між січнем і березнем 2018 року.

Китайская космическая станция угрожает Европе

Зображення передбачуваної місцевості для неконтрольованого падіння Tiangong-1 | Фото: dailymail.co.uk

Як відзначає глава відділу космічного сміття в ESA Хольгер Краг, через геометрію орбіти станції вже можна виключити, що якісь фрагменти впадуть на північ від 43° пн. ш. або на південь від 43 ° пд. ш. Таким чином приземлення може трапитись в будь-якій точці між цими широтами, зокрема в деяких з країн Європи.

«Дата, час і географія повторного входу в атмосферу можуть бути передбачені тільки з великою невизначеністю. Навіть незадовго до повторного входу можна прорахувати тільки дуже велике тимчасове і географічне вікно», — визнав експерт.

Велика частина космічної станції, як очікується, згорить в атмосфері. Але через масу апарату та використаних при його будівництві матеріалів є ймовірність, що деякі фрагменти все ж досягнуть поверхні Землі. В історії космічних польотів ще ніколи не було зафіксовано жертв від падіння космічного сміття.

Китайская орбитальная станция «Тяньгун-1» упадет на Землю в ближайшие месяцы

Перша космічна станція Китаю Tiangong-1 | Фото: gbtimes.com / CMSA

«Тяньгун-1» — перший китайський космічний апарат класу орбітальної станції. У 2016 році Китай запустив на орбіту Землі другу космічну станцію — «Тяньгун-2». У 2018 році планується запуск «Тяньгун-3», а потім створення великої багатомодульної постійно діючої пілотованої орбітальної станції.

Модуль «Тяньгун-1» був запущений 29 вересня 2011 року. Довжина апарата становить 10,4 метра, діаметр — 3,35 метра. Його максимальна маса — 8506 кілограмів. О’єм гермовідсіку становить 15 кубічних метрів.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: