Створено армований волокном гідрогель, міцність якого в п’ять разів перевищує міцність сталі
28 Березня , 2017
Хай буде світло: німецькі вчені створили найбільше в світі «штучне сонце»
29 Березня , 2017

Застосування голографічних технологій дозволило покращити якість роботи нанофотонних схем

Нанофотонні схеми, крихітні чіпи, які фільтрують і керують поширенням світла, страждають від незначних змін, викликаних впливом зовнішніх факторів, які мають негативний вплив на оптичні характеристики цих схем. Група дослідників з Утрехтського університету (Utrecht University), університету Твенте (University of Twente) та дослідницького центру Thales Research & Technology France знайшли спосіб, який дозволяє компенсувати вищезазначені зміни, що, в свою чергу, дозволить у недалекому майбутньому виготовляти надійні компоненти комунікаційного обладнання для датацентрів і високопродуктивних комп’ютерних систем.
Оптичні комунікації є найпоширенішою в світі технологією, що забезпечує високошвидкісну передачу інформації по оптоволоконних лініях. Але в нинішній час розвивається новий напрямок оптичних комунікацій, за допомогою яких буде здійснюватись передача інформації в межах одного кристала чіпа, що дозволить зменшити кількість споживаної чіпом енергії.
Одним з найперспективніших способів зробити це є використання кристалічних фотонних нанорезонаторів, в яких світло пропускається через проміжок між двома резонаторами, налаштованими на одну і ту ж частоту. Резонансна частота визначається формою і структурою резонатора, однак, найкращі з існуючих на сьогоднішній день технологій нановиробництва не можуть забезпечити необхідну точність виготовлення отворів, які в десять разів перевищують діаметр атома. При виробництві резонаторів завжди виникає невелика похибка, що визначає відхилення резонансної частоти пристрою від номіналу.
Згадана вище група вчених розробила і провела експериментальну демонстрацію нового оптичного методу керування кристалічним фотонним нанорезонатором. Ці учені використовували метод цифрової голографії для того, щоб сфокусувати світло в певних точках нанорезонатора. Це світло локально нагріває елементи нанофотонного чіпа, що компенсує відхилення, які виникли в результаті похибки виробництва або виникли в результаті впливу різних факторів навколишнього середовища.
Крім компенсації неточностей, новий метод голографічного корекції став ще одним методом керування поширенням світла. Вчені змогли переводити резонатор в стан резонансу і виводити його з нього. Це позбавляє розробників нанофотонних схем від необхідності використання більш складних методів оптичного і електричного керування, а це, в свою чергу, зробить нові нанофотонні пристрої і комп’ютери, що використовують їх, простішими, більш ефективними і дешевшими у виробництві.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline