В метро Пекіну почались випробування потягу на магнітній подушці
15 Серпня , 2017
Обдурити камери спостереження буде неможливо
16 Серпня , 2017

Запропонований проект «зоряного затемнення», яке допоможе розгледіти екзопланети

Заблокувати світло далеких зірок, не нашого Сонця, астрономи хочуть для того, щоб їх яскравість перестала заважати вивчати екзопланети. Спочатку світло наш помічник – за допомогою методу оклюзії ми виявляємо сам факт існування планети. І за характером затемнення світіння розраховуємо багато корисної інформації про об’єкт, але потім виникає бажання поглянути на сам об’єкт. А яскраве світло зірки стає перешкодою.

Рішення проблеми запропоновано в Стенфордському університеті – вони збираються побудувати комплекс з двох нано-супутників. Перший, вагою до 100 кг, який несе механізм затемнення зоряного світла, у вигляді складного бар’єру у формі квітки діаметром 3 м. Другий, 10-кілограмовий, обладнаний звичайним космічним телескопом і тримається в 1000 км від старшого побратима, намагаючись залишатись в тіні, але не від Сонця, а від зірок далекого космосу.

Форма тіньового бар’єру і взаємне положення двох супутників в просторі розраховані так, щоб світло від зірки переломлювалось і зникало з області огляду малого супутника. При цьому в самому центрі «квітки» утворюється маленький простір дуже густої зоряної тіні, в яку і загляне телескоп. Такий ефект досягається тільки в певний час і в конкретному місці на орбіті Землі відносно далекої зірки. Вікно для спостережень відкрито менше години – більшу частину часу дует супутників дрейфує без діла.

Звичайно, це занадто дорого, але допустима похибка при позиціонуванні супутників настільки мала, що довелось відмовитись від ручного управління. Навіть затримки радіосигналу, що неминучі при космічних відстанях, вже створюють перешкоди – вся робота буде вестись в автоматичному режимі, щоб виключити людський фактор. Дует супутників, ця космічна лабораторія, буде повністю автономна.

Проект є проект, ні дати початку, ні бюджету поки не озвучено. А теоретичні розрахунки показують, що другу Землю йому відшукати не по силам, хіба що газовий гігант розміром з Юпітер. Але така розробка носить фундаментальний характер – якщо ми навчимось маніпулювати світлом зірок, це стане дуже корисною розробкою для освоєння космосу.

Джерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline