Розумні авто будуть пророкувати серцеві напади у водіїв
21 Червня , 2017
Японія починає розробку безпілотних морських суден
21 Червня , 2017

Запрацював перший в світі завод з вилучення вуглекислого газу з повітря

Початок комерційного забору вуглекислого газу з повітря.

Установка може видаляти з атмосфери 900 тон вуглекислого газу на рік. Відфільтрований вуглекислий газ власники заводу продають в якості добрива на найближчу овочеву ферму.

В Швейцарии запустили завод по извлечению углекислого газа из атмосферы

Схема принципу дії заводу по вилученню вуглекислого газу з повітря | Фото: dezeen.com

На території Швейцарії запрацював перший в світі завод, який витягає з повітря вуглекислий газ. Він являє собою установку «прямого захоплення повітря» DAC (Direct air capture), розроблену компанією Climeworks.

Установка здатна видаляти з атмосфери 900 тон CO2 щорічно. Після того, як вуглекислий газ видаляється з повітря, його постачають в якості сировини на найближчу овочеву ферму, де він використовується як добриво.

Інженери компанії Climeworks вперше задумались про створення установки DAC ще в 2008-му році. Тепер, через 9 років, перший завод по вилученню вуглекислого газу встановлено в передмісті Цюріха.

Установка розташована на даху одного зі «звичайних» заводів. Вона складається з 18 сталевих контейнерів з вентиляторами. Контейнери «збирають» приблизно 2460 кг вуглекислого газу за день (в залежності від погодних умов).

«Вентилятори, встановлені зовні, всмоктують повітря», — пояснюють інженери. — «Потім всередині кожного колектора повітря проходить процеси адсорбції і десорбції, а потім «видувається» назовні».

Фільтри насичуються вуглекислим газом протягом декількох годин, а потім нагріваються до 100 °C, щоб пройти процес десорбції. Технологія полягає в тому, що, завдяки використанню фільтруючого матеріалу, просоченого спеціальними хімічними речовинами, повітря очищається від вуглекислого газу.

По завершенню чистий CO2 буде передаватись через підземний газопровід в прилеглі сільськогосподарські теплиці і використовуватись в якості добрива для вирощування сільськогосподарських культур.

Climeworks стверджує, що може щорічно поставляти 900 тон вловлюваного вуглецю, це еквівалентно річному обсягу парникових газів, що виділяються 190 пасажирськими автомобілями.

Швейцарська компанія Climeworks планує поставити додаткові 250 тисяч установок ЦАП для досягнення своєї мети — вилучення одного відсотку глобальних щорічних викидів вуглекислого газу до 2025 року. Це важливо, враховуючи, що вчені-кліматологи прогнозують небезпечне глобальне потепління на 2° C в межах наступних 22 років через збільшення концентрації вуглекислого газу в атмосфері.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: