Daimler планує використовувати паливні елементи для живлення дата-центрів
24 Листопада , 2017
Шведська влада зробила знижку 25% на всі електробайки
25 Листопада , 2017

За рік в США собівартість енергії вітру і сонця знизилась на 6%

Вартість отримання електрики з енергії сонця і вітру продовжує неухильно знижуватись. Тоді як витрати на вироблення електроенергії вугільними електростанціями залишаються на колишньому рівні, а вартість будівництва і експлуатації нових атомних електростанцій зростає. Ні на один з цих напрямків державні субсидії вже не роблять значного впливу.

До такого висновку прийшли фахівці компанії Lazard, яка щорічно публікує кошторис витрат на різні види активів. Вона оцінює інші компанії за показником LCOE, який відображає розрахункову вартість енергії. Витрати на будівництво, технічне обслуговування і паливо діляться на кількість мегават-годин, які станція зможе згенерувати за весь час експлуатації. У підсумку виходить непоганий спосіб порівнювати електростанції, які суттєво відрізняються по джерелу енергії і собівартості. Остання доповідь вказує на цікаві тенденції, які показують, що зусилля нової адміністрації президента США з інвестування у вугілля та атом не приносять результатів.

За рік вартість виробництва енергії вітрових і сонячних станцій в США знизилась на 6%. Звичайно, це не найвищі темпи скорочення собівартості, які ми бачили в попередні роки, але все ж. На тлі того, що вартість будівництва вугільних станцій залишилась на колишньому рівні, це непоганий рахунок на користь поновлюваних джерел енергії.

«Ми очікуємо, що це призведе до значного зростання впровадження альтернативних енергетичних потужностей, – йдеться в прес-релізі Lazard. – Для деяких компаній серйозно постане питання: „Продовжувати експлуатувати вугілля або ж будувати об’єкти ВДЕ?“».

При цьому за останні шість років вартість будівництва і експлуатації атомних станцій, навпаки, збільшилась на 35%. Це пов’язано із збільшенням витрат на вже споруджувані об’єкти в США, типу Vogtle і Summer, а також банкрутством компанії Westinghouse.

Проте, вартість зберігання енергії знижується дуже повільно. Незважаючи на те, що літій-іонні батареї за п’ять років подешевшали, домашнє зберігання все ще залишається нерентабельним. Такий стан справ змушує американських чиновників активніше захищати вугілля та атом.

Учасники ринку вважають, що все має змінитись протягом наступних п’яти років, коли технології дозволять батареям впасти в ціні на 36%, що поставить крапку в суперечці про те, які джерела ефективніші.

Джерело: hightech.fm

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: