NASA: «Ми спробуємо добути кисень з атмосфери Марсу»
22 Серпня , 2017
Шість машин, припаркованих на Місяці: історія місяцеходів
22 Серпня , 2017

За Полярним колом буде побудований найбільший датацентр в світі

Сучасні інформаційні обчислювальні центри, датацентри, споживають величезну кількість енергії, що обумовлює високі вимоги до використовуваних в них систем охолодження. Для вирішення цієї проблеми компанія Kolos планує побудувати найбільший у світі центр зберігання і обробки даних на півночі Норвегії, де холодний арктичний клімат дозволить створити найбільш ефективну систему охолодження, а велика кількість відновлюваних джерел екологічно чистої енергії дозволить частково вирішити проблему постачання енергією серверів, розташованих в новому датацентрі.
Компанія Microsoft намагалась вирішити проблему охолодження інформаційного центру, опустивши сервери на морське дно. Однак, клімат за кордоном Північного Полярного кола пропонує більш вигідні умови для розміщення там нового датацентру. Керівництво компанії Kolos вже обрало місце для будівництва і знаходиться воно на березі озера в околицях норвезького міста Балланген (Ballangen). Оточуючі озеро гори являють собою “фортецю”, яка послужить природним захистом найбільшого і безпечного сховища даних у світі.
Представники компанії Kolos повідомляють, що вся енергія, необхідна для функціонування інформаційного центру, буде виходити з відновлюваних джерел, таких як вітер і гідроелектростанції, побудовані на річках. Всього новому датацентру потрібно близько 1000 МВт енергії, при цьому, холодний клімат дозволить зменшити витрати енергії на охолодження на 60 відсотків.
За замовленням компанії Kolos представники архітектурної та дизайнерської компанії HDR розробили попередній проект приміщення майбутнього датацентру, придбали земельні ділянки та провели роботи по залученню інвестицій зі сторони. Через деякий час почнеться будівництво приміщень та елементів супутньої інфраструктури, і ці роботи створять від 2 до 3 тисяч нових робочих місць.

Першоджерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline