У Франції кількість електромобілів перевищила 100 тисяч
6 Квітня , 2017
Ілон Маск: льотні випробування Falcon Heavy почнуться влітку
7 Квітня , 2017

Європейське космічне агентство вибирає місце для посадки марсохода «Екзомарс»

Поки американське аерокосмічне агентство NASA продумує план майбутньої космічної місії по відправці нового марсохода, який має замінити «Кьюріосіті» на Червоній планеті до 2020 року, Європейське космічне агентство (ЄКА) оголосило про те, що зараз розглядає дві локації в якості потенційного місця висадки для свого марсохода «Екзомарс». Нагадаємо, що місія ЄКА «Екзомарс» складається з двох етапів і другим якраз є висадка ровера в 2020 році.

«Незважаючи на те, що спочатку ЄКА розглядало три місця в якості потенційних точок висадки свого марсхода і всі три локації забезпечили б нам відмінну можливість для пошуку сигнатур давніх біомаркерів, які вказували б на «вологе минуле» планети, у рамках подальшого аналізу цих місць було вирішено відмовитись від однієї з локацій і залишити на вибір тільки дві», — говорить Хорхе Ваго, спеціаліст команди марсохода «Екзомарс» з ЄКА.

«Обидва потенційних місця висадки дозволять нам зайнятись дослідженням періоду марсіанської історії, який не був вивчений у рамках минулих і нинішніх місій».

Область Oxia Planum. Одна з локацій, обраних ЄКА в якості потенційного місця посадки марсохода «Екзомарс»

Двома обраними марсіанськими областями є Oxia Planum і Mawrth Vallis, розташовані трохи північніше екватора Червоної планети. Обидві містять цікаві для вчених геологічні відкладення, які, на думку все тих же вчених, не могли утворитись без впливу води, що могла бути присутньою на стародавньому Марсі. Крім того факту, що ці області зберегли особливості, що вказують на наявність тут древнього океану, і тому представляють відмінні цілі для пошуку життя, їх особливістю є також розташування та рельєф, які в перспективі істотно спрощують посадку марсохода «Екзомарс».

Mawrth Vallis – ще одне потенційне місце висадки

Вчені вважають, що регіон Oxia Planum має шари, багаті глинистими мінералами, і близько 3,9 мільйона років тому тут могли проходити кілька потоків води. Розташований всього в парі сотень кілометрів від цього місця регіон Mawrth Vallis, у свою чергу, приваюлює тими ж прошарками глинистих мінералів. Знову ж таки, якщо вірити даним з орбітальних апаратів. В ЄКА сподіваються, що остаточне рішення на користь вибору того чи іншого місця фахівці зможуть зробити за рік до фактичного запуску апарату до Марса.

У минулому році орбітальний апарат Trace Gas Orbiter в рамках першого етапу цієї місії досяг марсіанської атмосфери і вже зовсім скоро займеться вивченням рівнів вмісту в ній метану та інших атмосферних газів, які зможуть розповісти вченим про біологічної активності, що мали місце в минулому Червоної планети і, можливо, мають місце в її сьогоденні.

Наступним етапом місії є вивчення поверхні Марса, а також збір та надсилання даних за допомогою того ж апарату Trace Gas Orbiter. І в цей раз хочеться вірити, що посадка нового марсохода пройде набагато вдаліше, ніж висадка посадкового модуля «Скіапареллі», що відбулася минулої осені.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline