Вчені показали, небезпеку розумної зброї майбутнього (відео)
1 Грудня , 2017
Вчені з Массачусетсу навчились перетворювати вуглекислий газ на паливо
1 Грудня , 2017

Європейське космічне агентство схрестить дрони з супутниками

Фахівці Європейського космічного агентства приступили до розробки висотних псевдосупутників, покликаних стати відсутньою ланкою між супутниками і літаками. Висотний псевдосупутник може виглядати як цілком звичайний літак, зате може літати на куди більшій висоті, а ще може зависати на кілька тижнів в одній точці — зовсім як супутник. Але робити це він буде не в космосі, а в атмосфері.

Розробники заявляють, що звичайна висота, на якій будуть літати висотні псевдосупутники, складе близько двадцяти кілометрів, що істотно вище всіх пасажирських ліній, а ще там так високо, що навіть вітер не завадить таким апаратам ширяти в повітрі практично на місці. Крім того, з висоти все відмінно видно, а значить, при наявності гарної і якісної оптики апарат зможе вести аерофотозйомку, роздавати інтернет і вказувати шлях навігаторам в мережі.

В ЄКА давно планували почати будувати щось подібне, але в останні 20 років раз за разом виникали проблеми спочатку з габаритами, потім і з іншими системами. Минулого місяця ЄКА запросило різних вчених, які можуть допомогти реалізувати ці ідеї.

Задум дійсно непоганий, адже псевдосупутники будуть істотно дешевші в розробці, обслуговуванні і запуску, ніж традиційні орбітальні апарати, при цьому завдання зможуть виконувати схожі.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: