Парки розваг за мотивами Star Wars відкриють свої двері в 2019 році
21 Липня , 2017
Електромобіль від Volkswagen буде коштувати $28 тис – на $7 тис дешевше Tesla Model 3
21 Липня , 2017

Японський дрон допоможе астронавтам МКС проводити експерименти

Дрони вже на МКС!

Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) вперше показало свого милого і функціонального дрона під назвою Internal Ball Camera (Int-Ball). Цей апарат з вбудованою камерою і керований із Землі відправився на МКС, щоб космонавти могли звільнити зайняті фотоапаратами руки.

Японський дрон Int-Ball був доставлений в японський модуль Kibo на МКС на початку червня цього року. Він вийшов дуже милим, але функціональним. Великі круглі очі» йому намалювали, щоб космонавтам було легше визначити, куди направлена камера.

Японське агентство JAXA повідомило, що відзнятий дроном матеріал може перевірятись в режимі реального часу диспетчерами і дослідниками в Цукубському космічному центрі (Tsukuba Space Center), а потім відправлятись назад на борт МКС.

Int-Ball дозволить диспетчерам центру керування і дослідникам контролювати виконання робіт командою МКС з тієї ж позиції, що і в екіпажі, що допоможе підвищити результативність експериментів. Дрон також скоротить обсяг робіт астронавтів на МКС приблизно на 10 %, фотографуючи процес виконання експериментів, що в іншому випадку повинні були б виконуватись ними вручну.

JAXA стверджує, що робот-безпілотник може рухатись в автономному режимі і записувати зображення під будь-яким кутом. У невагомості дрон визначає своє положення в просторі за рожевим точками-маркерами розклеєними по стінах, завдяки навігаційній камері, яка шукає ці контрольні мітки.

Зроблений з 3D-друкованих деталей і сучасних технологій безпілотних літальних апаратів, дрон Int-Ball діаметром лише 15 см важить 1 кг Він містить 3-осьовий блок управління, а на його зовнішньому корпусі розташовані 12 вентиляторів, які дозволяють дрону рухатись в просторі капсули в умовах нульової гравітації.

Фахівці вважають, що Int-Ball стане не єдиним подібним помічником: якщо розвинути функції автоматизації та автономності, технологію можна буде використовувати для майбутніх розвідувальних місій у відкритому космосі.

Крім того, такі дрони здатні допомагати екіпажу МКС не тільки всередині станції, але і зовні: наприклад, перевіряти витратні матеріали, проводити ремонт устаткування та технічне обслуговування станції.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: