Колишній інженер НАСА завжди виграє в дартс
27 Березня , 2017
Звичайні термометри більше не потрібні. Винайдена таблетка-термометр
27 Березня , 2017

Японські вчені змогли обпилити квітку за допомогою крихітного дрона

Замінник бджіл.

Японським дослідникам вперше вдалось домогтися запилення квітки за допомогою механічного пристрою. У ролі бджоли виступив маленький дрон, покритий іонним гелем, повідомляє CNN.

Японские ученые впервые смогли опылить цветок с помощью крошечного дрона

Нижня частина дрона-запилювачів

Як розповів автор дослідження, співробітник Національного інституту передової промислової науки і технології Японії, Іджіро Міяко (Ijiro Miyako) журналу Chem, подібний експеримент у світі проведено вперше.

Причому,  в запиленні головну роль відіграє навіть не дрон, а іонний гель, яким він покритий. З цією речовиною Міяко експериментував ще 10 років тому, але тоді не придумав йому застосування та «відклав в ящик».

Особливість цього гелю в тому, що він практично не втрачає своїх властивостей при взаємодії з навколишнім середовищем і навіть в екстремальних умовах, наприклад, при нагріванні в духовці.

Змастивши цим гелем смужку вовни, закріплену на дрон, вийшла імітація лапок комах, що переносять пилок. Експериментально вченим дійсно вдалось зачепити пилок з квітки, посадивши на нього міні-квадрокоптер, і перенести його на іншу рослину.

У своєму дослідженні автори кажуть, що подібні роботи зможуть допомогти в боротьбі з так званою кризою запилення, з якою зіткнулась планета через неухильне скорочення популяції бджіл.

Міяко зазначив, що у своїй роботі він повністю зосереджений саме на процесі запилення, а не на створенні механічної бджоли, яку, до речі, теж намагаються розробити інші вчені.

Також дослідник розповів, що на даний момент практичне запилення за допомогою дронів неможливе, оскільки через розміри вони,  поки,  можуть сідати лише на великі квітки, і керуються людиною. Тим не менш, Міяко висловив упевненість, що в майбутньому «деякі форми штучного інтелекту і GPS допоможуть створити такі автономні системи».

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline