NASA випробувало систему космічної навігації по мілісекундних пульсарах
12 Січня , 2018
Створений робот-імплантат, який стимулює ріст внутрішніх органів
13 Січня , 2018

Японські вчені розробили “самовідновлюване скло”

Група дослідників з Токійського університету, очолювана професором Такузо Айда (Takuzo Aida), створила дослідні зразки того, що можна назвати “самовідновлюваним склом”. Воно, будучи зламаним, а потім знову з’єднаним і поміщеним під тиск на кілька годин при кімнатній температурі, повністю відновлює свою структуру, набуваючи початкову механічну міцність.
Основою самовідновлюваного скла є поліефір тіосечовини, твердий прозорий полімерний матеріал, що має гладку поверхню. Цей матеріал використовується в промисловості як сировина для виготовлення інших полімерних матеріалів. Його ще називають терміном “молекулярний крохмаль” і він має властивості утримувати на своїй поверхні органічні молекули біологічного походження, що і було використано в даному випадку.
Під час роботи японські дослідники синтезували і випробували кілька полімерних матеріалів, структура яких багато в чому подібна поліефіру тіосечовини. Ці матеріали пройшли через ряд тестів, в яких оцінювалась їх механічна міцність і ефективність роботи функції “самовідновлення”. І під час цих експериментів вчені встановили, що для створення самовідновлюваногл скла необхідне дотримання чотирьох головних умов.
Процесс самовосстановления
По-перше, матеріал повинен мати високу локальну рухливість відносно коротких полімерних ланцюжків. По-друге, для отримання високої механічної міцності за умови коротких полімерних ланцюжків, ці ланцюжки повинні з’єднуватись високощільними “мостами” водневих зв’язків, при цьому, наявність великої кількості водневих зв’язків не повинна призводити до кристалізації матеріалу. І, по-четверте, структура матеріалу повинна сприяти встановленню водневих зв’язків.
Всі ці умови максимальною мірою виконуються при використанні поліефіру тіосечовини в якості основного матеріалу. І в майбутньому може бути розроблений цілий ряд нових самовідновлюваних матеріалів для різних сфер застосування, в основі роботи яких лежить поліефір тіосечовини.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: