Повітряні кулі Google відновили мобільний зв’язок в Пуерто Ріко
8 Жовтня , 2017
Intel створила процесор, що працює на принципах функціонування мозку
9 Жовтня , 2017

Японські міста масово переходять на мікромережі

Успіхи північного японського міста у відновленні своєї електроенергетичної системи після катаклізму демонструють стійкий прогрес у переході від старої великомасштабної моделі до нової локальної генерації та розподілу енергії, яка дозволяє регіонам стати практично незалежними і самодостатніми.

Втративши три чверті своїх будинків та 1100 осіб в результаті землетрусу і цунамі в березні 2011 року, Хігасімацусіма звернувся до національної програми японського уряду і отримав 3,72 трильйонів ієн (33,32 млрд доларів) на відновлення. Місто з населенням 40 000 чоловік вирішивло будувати мікромережі з децентралізованими джерелами відновлюваної енергії для створення локальної системи, здатної виробляти в середньому 25% своєї електрики без необхідності використання центральної енергосистеми.

Досвід Хігасімацусіми почали переймати десятки міст і громад по всій Японії прагнучи стати, принаймні, частково незалежними. Як повідомляє Reuters, незалежна розподілена мікромережа здатна підтримувати подачу енергії, навіть якщо навколишня область знаходиться в блекауті, що знижує залежність муніципалітетів від великих електростанцій.

Принципа работы микросети

Розподілена генерація використовує маломасштабну електроенергетику, що живиться природним газом, сонячними батареями або вітряками. Інтелектуальні енергетичні системи обладнані різними приладами і лічильниками, сполученими через інтернет для більш ефективного енергоспоживання. У випадку з Хігасімацусімою, місто також має власні енергосховища на акумуляторних батареях, які здатні постачати живлення споживачам в автономному режимі як мінімум три дні.

Багатьом компаніям в Японії доводиться переглядати свої методи роботи у відповідь на зміни, яким піддаються місцеві спільноти. Все більше і більше їм доводиться орієнтуватись на поновлювані джерела енергії та інтелектуальні енергосистеми.

«Не далекий той день, коли ми перестанемо будувати великі електростанції. Замість цього у нас будуть розподілені енергосистеми, де невеликі джерела знаходяться поруч з зонами споживання», – зазначає розробник першого в Японії розумного міста, професор Токійського технологічного інституту Такао Кашивагі.

Джерело: reuters.com

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: