Після 40 років служби космічні зонди «Вояджери» як і раніше в строю
14 Серпня , 2017
Робот-хірург, якого треба з’їсти
14 Серпня , 2017

Японські літій-іонні батареї подвоять запас ходу електрокарів

До 2020 року японська компанія GS Yuasa почне масове виробництво літій-іонних батарей, які зможуть подвоїти запас ходу автомобілів з електричним приводом.

Розробкою акумуляторних комірок нового типу займеться Lithium Energy Japan – спільне підприємство з торговим домом Mitsubishi Corp. і автомобілебудівником Mitsubishi Motors. Інноваційні батареї будуть випускатись на заводі в префектурі Сіга і поставлятись виробникам в Японії і Європі.

Для порівняння: компактний міський автомобіль Mitsubishi Motors i-MiEV має батареєю, здатною забезпечувати 170 км шляху на одному заряді, а нова батарея з приблизно такими ж габаритами збільшить запас ходу до 340 км, що близьке до можливостей бензинового автомобіля з повним баком.

Обмежена кількість зарядних станцій є перешкодою для масового поширення електромобілів, але батареї з більшою енергоємністю допоможуть пом’якшити цю проблему. План полягає в тому, щоб утримати ціну на акумулятори приблизно на тому ж рівні, що й існуючі продукти.

Літієві батареї заряджаються і виділяють електроенергію, за рахунок іонів літію, які переміщаються між електродами. Японська розробка заснована на електродах з композитних матеріалів, які дозволять новим коміркам утримувати більше іонів.

GS Yuasa є четвертим у світі постачальником автомобільних літій-іонних батарей. Поки японські компанії, включаючи світового лідера Panasonic, мають перевагу в якості і продуктивності. Але з китайськими і південнокорейськими конкурентами, що наступають їм на п’яти, японцям доводиться постійно модернізувати і відточувати свою продукцію, інакше цінової війни їм просто не уникнути.

Глобальний попит на електромобілі неухильно зростає. Це відбувається завдяки, не в останню чергу, ініціативам урядів ряду країн. Так наприклад, у Великобританії та Франції влада оголосила, що вони заборонять продаж нових бензинових і дизельних транспортних засобів до 2040 року.

Джерело: asia.nikkei.com

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline