Компанія Velodyne суттєво покращить «зір» безпілотних авто
6 Грудня , 2017
Facebook і Airbus будують безпілотники для роздачі інтернету
6 Грудня , 2017

Японія і Великобританія створять новітню ракету класу «повітря-повітря»

Японія і Великобританія вперше об’єднали свої зусилля в розробці кращої в світі (на їх думку) ракети класу «повітря-повітря», яка перевершить всі існуючі аналоги. Як очікується, її візьмуть на озброєння в кінці 2020-х років для того, щоб оснастити винищувачі 5-го покоління F-35А.

Японія і Великобританія по праву відносяться до числа провідних військових держав, що безумовно підкріплюється високим рівнем наукових досліджень і розробок. Зокрема, одне з останніх досягнень Японії – ракета середньої дальності ААМ-4В класу «повітря-повітря» з удосконаленою фазованою РЛС в носовій частині, яка прийшла на зміну застарілим зразкам.

Ракетами ААМ-4В оснащені японські винищувачі F-2 і F-15J. З урахуванням великого розміру ракети її доводиться кріпити на зовнішній підвісці навіть у F-35A, що не кращим чином позначається на їх малопомітності. Загалом Японія планує закупити 42 винищувачі F-35A.

Щоб помістити ракету всередину фюзеляжу, доведеться старанно попрацювати над її конструкцією. Один з варіантів – оснащення ракети антеною з фазованою антенною решіткою (АФАР), які вже встановлені на винищувачах Eurofighter Typhoon, F-35.

Попередники РЛС з АФАР – радари з механічно обертовими «тарілками» порівняно з ними, займають набагато більше місця, важчі і, найголовніше, повільніше реагують на зміну обстановки, що дуже важливо в сучасному повітряному бою.

F-35 запускает Meteor

Є своя цікава розробка і у Великобританії – Meteor, перша в світі твердопаливна ракета класу «повітря-повітря» з прямоточним двигуном, що розвиває швидкість до 4 Махів. Крім високої швидкості у неї є ще одна перевага – компактні розміри, завдяки чому вона поміщається у відсіку F-35.

Попередні переговори Японії і Великобританії про спільну розробку нової ракети почалися в 2014 році. На думку експертів, кожна зі сторін зробить свій внесок у створення нової зброї у вигляді унікальних військових технологій, в результаті чого на світ вже до середини 2018 року може з’явитись її дослідний зразок.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: