У Великобританії з шпинату виростили аналог м’язової тканини з капілярами
30 Березня , 2017
Italian Volt створила розкішний електромотоцикл Lacama з запасом ходу 200 км
30 Березня , 2017

Японці створили суперконденсатор, параметри якого не поступаються параметрам літій-іонних акумуляторних батарей

Японська компанія Spacelink Inc нещодавно продемонстрував дослідний зразок створеного її фахівцями двошарового електричного конденсатора (electric double-layer capacitor, EDLC), показник енергетичної щільності якого становить 150 Вт*год/л, що еквівалентно аналогічного параметру літій-іонних акумуляторних батарей. В якості матеріалу електродів цього суперконденсатора використані вуглецеві нанотрубки і оксиди певних металів. А висока швидкість, з якою новий конденсатор може приймати і віддавати накопичену енергію, робить його ідеальним варіантом для використання в якості буферного елемента в регенеративних гальмівних системах електричних автомобілів, в безпілотниках і т. п.
В даний час компанія Spacelink Inc вже випускає суперконденсатори, в яких не використовуються оксиди металів і які маю значення показника щільності зберігання енергії в 55 Вт*год/л. Взявши за основу конструкцію таких конденсаторів, фахівці компанії додали шар оксидів, який наноситься на поверхню електродів. Цей шар є не просто ще одним ізоляційним або сполучаючим шаром, його матеріал бере участь в окислювально-відновних процесах, що протікають всередині конденсатора. Через це, новий суперконденсатор не можна назвати конденсатором в традиційному сенсі, насправді він є гібридом, який має деякі риси, як конденсатора, так і акумуляторної батареї.
Як вже згадувалось вище, фахівці компанія Spacelink Inc в якості позитивного і негативного електродів конденсатора використовувала одношарові вуглецеві нанотрубки, матеріал з яких випускається в промислових масштабах компанією Zeon Corp. Матеріал електродів був виготовлений з порошку, що складається з чистих вуглецевих нанотрубок, який був розмішаний у спеціальному сполучному розчині. Після висихання рідини, склад якої підбирався дуже довго і ретельно, залишається дуже тонка і міцна струмопровідна “нанотрубчата” плівка.
“Нанотрубки мають велику міцність і високі “зв’язуючі” властивості” пишуть представники компанії Spacelink Inc, – “Коли вони змішуються з рідиною, і висихають, виходить лист міцного струмопровідного матеріалу. Однак, електроліт не дуже добре проникає всередину таких листів і вони не можуть використовуватись в якості електродів ефективних конденсаторів. Нам же вдалося знайти такий склад розчинника, при висиханні якого між з’єднаними нанотрубками залишаються досить великі пустоти, які дозволяють електроліту безперешкодно проникати всередину і служить в якості середовища для перенесення електричних зарядів”.
Між шарами електродів був розміщений розділовий шар, і кілька таких “пакетів” були складені в один багатошаровий “бутерброд”. В результаті, вийшов супеконденсатор, що має наступні параметри: ємність – 650 Фарад, об’єм – 0.52 літра, вага – 500 грам і енергетична щільність – 58 Вт*год/кг

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline