Створено найпотужніший у світі квантовий комп’ютер
12 Листопада , 2017
Новітні сільськогосподарські роботи (відео)
12 Листопада , 2017

Як збільшити ефективність сонячної панелі на 17% придумала компанія з Тайваню

Тайванська компанія Mega Sunergy випустила новий фотоелектричний модуль з багатоярусним масивом потужністю 315 Вт, який перевищує продуктивність традиційної сонячної панелі на 17%. Досягти такого показника вдалось завдяки спеціальному розташуванню 60 окремих фотоелементів в сонячній панелі. Замість того, щоб ідеально розмістити ці 60 елементів – з однаковими невеликими проміжками між ними – інженери дозволили їх краям перекривати один одного, збільшивши кількість отворів на одиницю площі до 68 штук.

За розрахунками компанії, нова схема виробництва фотоелектричних модулів дозволить збільшити їх ефективність на 5-17% в залежності від типу сонячних панелей. Насправді, у Mega Sunergy вийшло підвищити ефективність всієї сонячної панелі за рахунок зниження середньої продуктивності кожного окремого елемента.

У своїх нових сонячних панелях компанія використовує відносно дешеві фотоелектричні елементи з полікремнію. Вони мають потужність 4,5 Вт кожен і продаються приблизно за ціною 22,5 цента за ват. Таким чином, 8 додаткових комірок додають до вартості всієї панелі 8,10 доларів, а вартість одного вата в ній збільшується до 25 центів. Саме для цих сонячних елементів, використовуючи нову схему, можна отримати максимальне збільшення ефективності.

Як видно на зображенні нижче, замість традиційних сонячних елементів з формою близькою до квадрата, використовуються більш витягнуті прямокутні секції. Якщо панель буде випускатись в стандартних розмірах, вона буде складатись з 20 окремих багатоярусних масивів, замість 60 сонячних елементів.

новые фотоэлементы

Як заявляє Mega Sunergy, нову технологію компонування фотоелектричних елементів можна застосовувати і з більш високоефективними сонячними батареями PERC (з пасивованим емітером на задній стороні фотоелементу), але з меншим збільшенням продуктивності (близько 5%). Це пов’язано з тим, що сучасні елементи PERC використовують світло, що проходить через порожнечі і збирається на зворотному боці комірки.

В даний час вартість нових сонячних батарей компанією поки не оголошена. Продукція Mega Energy випускається на заводі в Тайвані з виробничою потужністю 300 МВт на рік, і в наступному році буде розширена до 400 МВт.

Джерело: electrek.co

LEU
LEU

1 Коментарій

  1. […] подібний принцип застосувала і тайванська компанія Mega Sunergy, яка випустила нову фотоелектричну панель з […]

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline