Bigelow Space Operations почне продавати орбітальні станції
22 Лютого , 2018
“10,000 Year Clock” – механічний годинник, який буде йти протягом 10 тисяч років
22 Лютого , 2018

Як виховати цілеспрямованість у … робота

Нещодавно ми показували відео з новим трюком, якому інженери компанії Boston Dynamics навчили свого механічного вихованця SpotMini. Робот-собака обзавівся рукою-маніпулятором і тепер вміє відчиняти двері, які заважають йому потрапити в приміщення. Але що буде, якщо йому при цьому буде заважати людина? Саме такий експеримент і провели творці робота, при цьому записавши процес на відео. Пропонуємо вам ознайомитись з ним.

Експеримент полягав в тому, що один з інженерів активно чинив перешкоди роботу, що намагається відчинити двері за допомогою маніпулятора. В хід пішла хокейна ключка, якою співробітник Boston Dynamics заважав маніпулятору дотягнутися до ручки дверей, а потім чоловік і зовсім навалився на двері, не даючи їх відчинити. На довершення до всього перерахованого, нещасного робота схопили за прив’язану до нього мотузку і почали тягти назад, чому той щосили пручався (від нього навіть відвалилася частина пластикової обшивки).

Незважаючи на перепони, SpotMini стоїчно переніс всі знущання своїх творців, вирвався з їхніх рук, відчинив злощаснї двері і дістався сусіднього приміщення. Щоб не засмучувати і не дратувати глядачів (як це сталося в 2016 році з відео, де співробітник компанії штовхав і всіляко заважав працювати роботу Atlas), відео супроводжується коментарем про те, що в ході експерименту роботові SpotMini не заподіюють ніякої шкоди. Дивно, що робот діє повністю автономно – ним не керують із зовнішнього пульта і не задають послідовності дій. Все, що ви бачите на відео, – це рішення, що приймаються SpotMini самостійно.

Залишається сподіватись, що швидкий розвиток ШІ і робототехніки не передбачає створення функції “злопам’ятність” …)

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: