ШІ допомагає NASA шукати найкращі місця для посадки на Місяць
23 Серпня , 2017
Наближається революція в космічному будівництві
23 Серпня , 2017

Як роботи спілкуються між собою: найцікавіші способи

Звукові сигнали під водою, мова жестів на суші і «феромони» на екрані: роботи освоюють нові методи спілкування з людьми і один з одним.

Як розмовляють роботи? Через інтерфейси Wi-Fi, Bluetooth, через стільникові мережі та інтернет — але всі ці технології створювались для передачі сигналів по повітрю. Проте, по мірі все більш масового використання безпілотних підводних дронів, виникла практична необхідність для спілкування між ними у водному середовищі. Лише нещодавно команда Жоао Алвеса (João Alves) з Центру морських досліджень і експериментів НАТО в Італії розробила перший міжнародний стандарт підводних комунікацій JANUS. Основою для зв’язку стануть акустичні коливання на частоті 11,5 КГц: за допомогою таких сигналів судна зможуть сповістити і пізнати одне одного, після чого переходять на інші довжини хвиль для обміну інформацією. Інші подробиці нового протоколу — в нашому першому ролику.

 

Тим часом в Університеті Карнегі — Меллон триває робота над проектом OpenPose, в рамках якого система машинного зору вчиться читати і розуміти «мову тіла» людини — причому не однієї, а декількох одночасно. Група професора Ясіра Шейха (Yaser Sheikh) розробила алгоритм, здатний не тільки виділити на зображенні фігури окремих людей, але і проаналізувати стан і динаміку рухів тіла, голови, кінцівок і кожного пальця окремо.

 

Ну а інженер і художник П’єр-Ів Одье (Pierre-Yves Oudeyer) кілька років тому представив цілий проект Ergo-Robots, присвячений комунікації між роботами і зроблений спільно з самим Девідом Лінчем — рідкісний факт, з яким незнайомі навіть великі фанати творця «Твін Пікса». Для активної взаємодії штучні створіння були наділені «вбудованою допитливістю», здатністю до навчання та створення власної мови — відверто кажучи, мова вийшла якоюсь пташиною.

 

Освоюють роботи і «хімічну мову» феромонів, малозрозумілу людям, зате широко використовувану комахами. Мурахи стали прототипом системи COS-phi (Communication System via Pheromone), представленої розробниками британського Університету Лінкольна. Роль запахових слідів хімічних речовин в ній відіграє РК-екран, на якому зберігаються і повільно гаснуть лінії «слідів». Інші роботи використовують їх для навігації.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline