Придумані колеса для електромобілів, здатні покращити гальмування
6 Вересня , 2017
Які наукові експерименти відкриють нам двері в майбутнє?
6 Вересня , 2017

Як Google випадково позбавив Японію Інтернету

Ми так багато часу проводимо в Інтернеті, але рідко думаємо про те, яка кількість техніки задіяна заради нашого простого і найчастіше бездумного серфінгу в мережі. Кожен раз коли ви клікаєте по якомусь посиланню, починається складна взаємодія комп’ютерів, серверів і роутерів. І досить однієї крихітної помилки, щоб все пішло на дно.

Наприклад, нещодавно працівник Google допустив невелику помилку, яка заблокувала доступ в Інтернет для багатьох жителів Японії. Проблему вирішили за кілька хвилин, але наслідки від неї тривали годинами, так як величезна кількість людей і підприємств відчували перебої з мережею.

Проблема почалась, коли Google оновив таблицю інтернет-маршрутизації, тобто список IP-адрес з інструкціями, як їх отримати. Таким чином, Google намагався дати інформацію про те, якими веб-адресами володіє, але випадково включив до списку кілька адрес, що належать японським компаніям зв’язку.

Коли інтернет-провайдери намагалися відправити людей на ці адреси, вони використовували невірну інформацію з таблиці Google. В результаті, коли люди намагались відвідати деякі японські сайти, замість цього перенаправлялись фактично в нікуди.

Згідно із заявою Google програмісти компанії знайшли і виправили помилку десь за вісім хвилин, але за такий час шкода вже була завдана. Багато японських банків та інших корпорацій не змогли скористатись своїми сайтами, клієнти Східної залізничної компанії не могли бронювати квитки, а у мільйонів користувачів NTT Communications, найбільшої телеком-компанії Японії, пропала мережа.

До кінця дня все вирішилось, але ця випадкова помилка зайвий раз нагадала всім про те, наскільки крихка насправді структура Інтернету. Крихітний збій в одній компанії мало не відімкнув від мережі цілу країну, і кризи вдалось уникнути тільки тому, що хтось швидко помітив помилку і усунув її.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline