Новозеландський стартап здійснив перший запуск своєї космічної ракети
7 Червня , 2017
Всі автомобілі Subaru отримають електроприводні версії
7 Червня , 2017

Як гарячі пиріжки: сонячний дах Tesla розкупили на рік вперед

Через 7 місяців після презентації енергогенеруючого сонячного даху Tesla, Ілон Маск оголосив про старт попередніх замовлень на свій продукт. Тепер же з’ясувалося, що попит на інноваційну покрівлю значно перевищив можливості виробничих потужностей американської компанії.

Схожа історія сталася з електромобілем Model 3, який через кілька тижнів був розпроданий на рік вперед, а Tesla довелося прискорити темпи виробництва.

Кількість попередніх замовлень на сонячний дах перевищила очікувану Tesla планку, повідомляють аналітики банку RBC Capital Markets в листі до клієнтів. Цю інформацію вони отримали від фінансового директора компанії Діпака Ахуджі. Поточний попит на сонячну покрівлю збережеться до 2018 року.

Компанія представила черепицю з вбудованими сонячними модулями в минулому році, а на початку травня почала приймати попередні замовлення на покриття. Поки покупцям доступні тільки два види покрівлі: гладка і текстурована. При розміщенні замовлення на сайті потрібно залишити депозит $1000.

Скільки саме сонячних панелей Tesla збирається випустити, поки невідомо. Однак компанія збирається запустити виробництво покрівлі на фабриці у Фрімонті в цьому кварталі, а потім налагодити масовий випуск вже на Gigafactory 2 в Буфало. За даними Electrek, компанія Ілона Маска також шукає монтажників для встановлення покрівлі.

Tesla запевняє, що дах обійдеться в $21,85 за квадратний фут, але при цьому покрівля прослужить довго — компанія пропонує довічну гарантію на цілісність покриття і 30-річну гарантію на вироблення електрики. Поки обзавестись новою черепицею зможуть тільки жителі США, але в наступному році почнуться поставки в інші країни. Також на початку наступного року на сайті з’являться два інших види покрівлі: тосканська і сланцева.

Сонячна черепиця стала одним з компонентів нової екосистеми Tesla, представленій в липні минулого року. Згідно з планом глави компанії Ілона Маска, мета Tesla — це розвиток стабільної енергетики за допомогою комплексу з електромобілю, сонячної покрівлі, систем зберігання енергії і електрозаправок.

В інтерв’ю The Guardian Маск підкреслив, що для Tesla вирішальне значення має саме створення системи сталого енергетичного розвитку, а не збагачення. У збитковості компанії Маск зізнався у відповідь на скарги робітників фабрики у Фрімонті, які часто отримують травми і страждають від перевтоми через необхідність вкладатись в жорсткі терміни випуску продуктів.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: