Представлений китайський «клон» Tesla Model X
9 Листопада , 2017
Представлений електромобіль Lamborghini Terzo Millennio (відео)
9 Листопада , 2017

Як добути кисень на Марсі?

Атмосфера на Марсі непридатна для дихання, і там великі проблеми з киснем. Що ж робити майбутнім колоністам?

Майбутні колоністи на Марсі зможуть використовувати плазмову технологію для виробництва свого власного кисню. Атмосфера на планеті на 96% складається з вуглекислого газу, який можна розділити на придатний для дихання кисень і оксид вуглецю, паливо, на якому можна побудувати першу газову станцію на Червоній планеті.

В Лісабонському університеті підрахували, що якщо створити плазму вуглекислого газу — тобто пропустити електричний струм через газ — його розщеплення на Марсі буде проходити набагато легше, ніж на Землі.

Низький атмосферний тиск Марсу дозволить створити плазму без вакуумних насосів, компресорів, необхідних на Землі. Також температура -60°C дозволяє плазмі з більшою легкістю зруйнувати хімічні зв’язки між вуглецем і киснем, не даючи вуглекислому газу знову з’єднаєтись.

Зараз це звичайно досить теоретична можливість, але вчені кажуть, що подібній системі знадобиться лише 150-200 Ват протягом чотирьох годин на кожні 25-годинн марсіанської доби для виробництва від 8 до 16 кілограмів кисню. «МКС зараз споживає кисень в діапазоні від 2 до 5 кілограмів кисню на день, тому даної кількості вистачить, щоб підтримувати життєздатність невеликого поселення», — говорить керівник проекту Васко Герра.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: