У Франції почали з’являтись кіоски віртуальної реальності, які переносять туристів в інші епохи
24 Грудня , 2017
Додаток Haven від Сноудена дозволить виявити зловмисника за допомогою смартфону
25 Грудня , 2017

Ядерний синтез без надвисоких температур: революція в енергетиці

У 1970-х роках професор Генріх Хору припустив, що для проведення реакції ядерного синтезу не обов’язково розігрівати реактор до колосальних температур. Через майже 50 років вченим нарешті вдалося втілити його ідеї у життя — і допомогли в цьому звичайні лазери.

Незважаючи на безліч цікавих спроб, досі інженерам так і не вдалося створити реактор ядерного синтезу з позитивним виходом. Незважаючи на те, що подібна установка вирішила б безліч енергетичних проблем, при нинішньому розвитку технологій її концепт здається нездійсненним. Що вже говорити про синтез, який не тільки дозволяв би отримати енергію, але і не утворював би радіоактивних відходів!

Ядерний синтез: лазери замість високих температур

Однак реальність як завжди виявилась набагато цікавішою теорій. Генріх Хора, почесний професор теоретичної фізики Університету Нового Південного Уельсу (UNSW) в Сіднеї, і міжнародна команда дослідників розробили лазерну установку для реакції «водень-бор», яка здійснює синтез без створення побічних радіоактивних продуктів. Що цікаво, при цьому немає необхідності розігрівати сировину до дуже високих температур.

Згідно матеріалу, опублікованому в науковому журналі Laser and Particle Beams, вчені виявили, що можна здійснити синтез за схемою «водень-бор» за допомогою потужних високочастотних лазерів. Лазерні імпульси допомагають поєднати ядра атомів — подібний метод відрізняється від минулих аналогічних експериментів, в яких за допомогою потужних магнітів в тороїдальній камері радіоактивне паливо розігрівалось до температури, близької до поверхні Сонця.

За словами Хора, який ще в 1970-х роках передбачив, що така реакція можлива і без досягнення надвисоких температур, нова методика є найдосконалішою серед усіх технологій термоядерного синтезу. Самі експерименти ще тільки почались, але міжнародне співтовариство вже з натхненням обговорює роботу і робить прогнози щодо майбутнього нової технології. Однією з основних переваг реакції є те, що під час її протікання не утворюються нейтрони — і, відповідно, ніякого радіоактивного випромінювання. До того ж, вона простіша в технічному плані, ніж гіпотетичні аналоги: замість дорогого реактора необхідні лише лазери, які можна без проблем придбати в спеціалізованих магазинах.

Майбутнє відкриття

Професор вважає, що в майбутньому подібна технологія стане джерелом величезної кількості енергії. «Приємно бачити, що багато моїх теоретичних постулатів підтверджено на практиці. Ініційована лазерами ланцюгова реакція синтезу здатна генерувати в мільярд разів більше енергії, ніж ми прогнозували для термічної рівноваги», заявив він. Звичайно, пройде ще багато часу, перш ніж використання нової методики почнеться в промислових масштабах. Поки що наше головне джерело енергії — це викопне паливо з усіма його мінусами і очевидною дорожнечею видобутку. Інженери вважають, що майбутнє — за альтернативними джерелами, поновлюваними і що не залишають після себе шкідливих продуктів.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: