В Японії запущено квантовий комп’ютер з кубітами на базі квантових точок
29 Листопада , 2017
Колишній співробітник SpaceX створить швидкісні дороги для великих міст
29 Листопада , 2017

Хмарочос з вертикальними фермами забеспечить їжею 5000 людей щорічно

З ущільненням, зростанням населення міст пошук свіжих, екологічних продуктів стає справжньою проблемою. Концепція «хмарочосів-ферм» дозволить щорічно постачати продовольством тисячі людей використовуючи висотні офісні будівлі.

Від садів на даху до «пористого» міського будівництва: по всьому світі елементи природи починають використовуватись в комерційних і житлових будівлях. Це дозволяє пом’якшити наслідки неврожаю, забезпечувати місцевих жителів їжею і навіть покращувати якість повітря. По мірі все більшого скупчення людей у містах питання виробництва на місці свіжої продукції буде ставати все більш актуальним. Саме тому шведська компанія Plantagon, що спеціалізується на харчових технологіях, пропонує ідею «хмарочосів-ферм».

Вертикальная ферма во многоэтажном здании

В будівлях будуть створювати вертикальні ферми, що працюють на основі гідропоніки. Перша таке споруда будується фахівцями Plantagon у шведському місті Лінчепінг. Будівля отримала назву The World Food Building і готова більше ніж на 50%. Всередині будуть вирощуватися рослини за допомогою гідропонних технологій – це значить без використання грунту, із застосуванням водних поживних розчинів. Для досягнення найкращих результатів процес вирощування буде повністю контролюватись роботизованим обладнанням. Спеціальний комплекс автоматично визначить оптимальну для рослин якість повітря, необхідну температуру, кількість води і сонячного світла.

Офіси 16-поверхової будівлі будуть знаходитись поряд з такими фермами. Вартість будівництва складе 40 мільйонів доларів. Проте складно навіть уявити користь, яку принесе цей будинок, в довгостроковій перспективі. Одна ця будівля кожен рік потенційно здатна забезпечувати їжею більше 5000 чоловік. Таке місцеве рішення різко знижує транспортні витрати і економить енергію. При цьому в міській місцевості створюється якісна, здорова продукція, яка не вимагає доставки і завжди доступна.

Гидропонная ферма в офисном здании

Якщо пілотний проект виявиться успішним, можливо, і інші міста спробують побудувати щось подібне. Із зростанням населення та дефіциту ресурсів креативні рішення типу хмарочосів з вертикальними фермами можуть сприяти досягненню успіху як мегаполісів, так і їх жителів.

 

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: