Надувні оранжереї будуть забеспечувати астронавтів свіжими продуктами і киснем на Марсі та Місяці
21 Травня , 2017
Ватикан запросив у гості провідних вчених, щоб обговорити з ними космологію
21 Травня , 2017

Хмарний сервіс Google Cloud Compute поповниться тисячею тензорних процесорів, які стануть доступні розробникам систем штучного інтелекту

Фахівці компанії Google розробили спеціалізований тензорний процесор другого покоління, що має продуктивність до 45 терафлопс. Чотири таких процесори об’єднані в модуль, сумарною продуктивністю до 180 терафлопс, який може використовуватись в якості самостійної одиниці, що забезпечує роботу алгоритмів глибинного машинного вивчення і штучного інтелекту. А трохи пізніше, цього року, система з тисячі таких процесорів, продуктивністю 44 петафлопса, стане частиною хмарного сервісу Google Compute Cloud, доступ до якого абсолютно безкоштовно зможуть отримати розробники систем машинного навчання і штучного інтелекту.
Нагадаємо нашим читачам, що навіть перші тензорні процесори (Tensor Processing Units, TPU) першого покоління, орієнтовані на виконання спеціалізованих завдань, демонстрували в 10-30 разів більшу продуктивність, ніж звичайні процесори і графічні процесори. При цьому, ефективність роботи тензорних процесорів перевершувала ефективність інших процесорів в 30-80 разів. Саме на тензорних процесорах працювала система Alpha Go, яка здобула ряд вражаючих перемог над самими іменитими гравцями в китайську гру Го.
Тензорный модуль
Тензорні процесори другого покоління призначені для виконання завдань двох основних типів, для завдань, пов’язаних з вивченням і самонавчанням, і для формування висновків на основі проаналізованих даних. При цьому, обидва типи завдань, традиційно реалізуються за допомогою різних апаратних засобів і програмних алгоритмів, можуть виконуватись на тензорному процесорі одночасно і синхронізуючись один з одним.
Тензорні модулі з чотирма процесорами можуть бути об’єднані в групи по 64 модуля, продуктивність однієї такої групи становить 11.5 петафлопс, і саме такі групи будуть використовуватись в сервісі Google Cloud Compute. Розробники зможуть програмувати все це за допомогою TensorFlow, найпоширенішою програмної оболонки, доступної через сервіс GitHub. Також компанія розробила уніфікований високорівневий програмний інтерфейс (API), який дозволить запускати алгоритми машинного навчання з мінімальними змінами вихідного коду, як на звичайних процесорах, так і на графічних або тензорних процесорах в будь-якому варіанті їх комбінацій.
І на завершення слід зазначити, що надаючи безкоштовний доступ до “хмари тензорних процесорів”, компанія Google, зі слів її представників, переслідує єдину мету – прискорити, наскільки це максимально можливо, темп досліджень в галузі машинного навчання і штучного інтелекту, плюс зробити все максимально відкритим і доступним для всіх зацікавлених осіб.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline