Компанія BAE Systems розробляє безпілотник, в якому комбінується нерухоме крило і ротаційний політ
7 Жовтня , 2017
Нейронну мережу навчили практично ідеально копіювати людський голос
7 Жовтня , 2017

Хірургічний клей MeTro запечатує будь-які рани за 60 секунд

Сучасні хірургічні клеї, що «запечатують» рани, вже давно довели свою ефективність: після них рани заживають швидше, а ускладнення трапляються рідше.

Дослідники з університету Сіднею спільно зі своїми американськими колегами розробили хірургічний клей MeTro, який після введення в рану «запечатує» її протягом хвилини, після чого розчиняється.

За словами доцента Назіма Аннабі, клей, опинившись в рані, застигає у вигляді гелю. MeTro являє собою суміш високоеластичних білків зі світлочутливими молекулами, завдяки яким він під впливом ультрафіолетових променів фіксується в рані протягом хвилини.

Клей МеТроMeTro дозволяє прооперованим легеням зберігати свою природну еластичність

При цьому формується тісний зв’язок клею зі структурами на поверхні тканин і зберігається їх еластичність. В склад клею входять особливі ферменти, за допомогою яких можна визначити, скільки часу гель буде перебувати в рані, починаючи від годин до декількох місяців.

Висока еластичність MeTro робить його придатним для лікування внутрішньопорожнинних ран в тих місцях, де тілесні рідини надають руйнівну дію. Досліди, проведені на гризунах і свинях, показали гарні результати. На черзі експерименти з людьми.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline