Українці готують тракторну революцію
29 Травня , 2017
В Австралії розробили інноваційну хвильову електростанцію
30 Травня , 2017

WiGait – бездротова система, здатна контролювати фактично кожен крок людини

Протягом останніх декількох років єдиним способом, за допомогою якого можна було контролювати рівень своєї фізичної активності, було носіння мініатюрного пристрою, який отримав назву “фітнес-трекер”. Проте, дослідники з Лабораторії інформатики і штучного інтелекту (Computer Science and Artificial Intelligence Laboratory) Массачусетського технологічного інституту придумали новий спосіб контролю, що не вимагає носіння будь-яких електронних пристроїв і робить це за допомогою невидимих радіосигналів.
Дослідники з Массачусетсу розробили новий пристрій під назвою WiGait, який зовні дуже нагадує звичайний Wi-Fi-роутер на стіні. Цей пристрій випромінює радіосигнал, потужністю в сто разів нижче рівня сигналу, випромінюваного мобільним телефоном. Вловлюючи відбитий від тіла людини сигнал, пристрій WiGait може визначити швидкість руху людини і навіть розпізнати деякі її рухи.
Випробування технології WiGait показали, що цей пристрій здатний виміряти швидкість і довжину кроку з високою точністю в 85 відсотках випадків, він також може відстежувати переміщення декількох людей в один і той же час. І це дозволить створити систему контролю пересувань, яка, за допомогою данних, що зберігаються в базі, зможе ідентифікувати за особливостями ходи кожну конкретну людину.
Але не створення системи тотального стеження і контролю було основною метою дослідників з Массачусетсу. Відомо, що хода людини є одним з індикаторів стану здоров’я. Такі захворювання, як хвороба Паркінсона, розсіяний склероз і хвороба Альцгеймера надають на ходу людини дуже сильний вплив, роблячи її менш координованою і менш енергійною.
Дослідники пропонують використовувати пристрої WiGait в житлових приміщеннях, установах соціального захисту, в санаторіях і медичних установах для контролю переміщення літніх мешканців, відвідувачів або пацієнтів. Зібрані системою дані дозволять відстежити зміни ходи людини протягом тривалого часу, що може вказувати непрямим чином на ефективність лікування і прийнятих профілактичних заходів.
Практичне використання системи WiGait не вимагає носіння людиною будь-якого електронного пристрою, який необхідно заряджати кожен день і синхронізувати з мобільним телефоном або комп’ютером. Ну а “невидима” природа здійснюваного системою контролю дозволить зробити її доповненням до існуючих систем контролю і безпеки.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: