Створена супердеревина, по міцності порівнянна з металом
9 Лютого , 2018
Перший смартфон з алмазним екраном вийде вже в наступному році
9 Лютого , 2018

Вулканічний попіл може стати дешевою сировиною для цементу

 

Основою і видимим символом прогресу є зведення нових об’єктів, а наріжний камінь будь-якого сучасного будівництва – доступ до якісного цементу. Створення цементу потребує такої кількості енергії, що на його виробництво припадає до 5 % всього обсягу світових викидів CO2 в атмосферу. Цей напрямок потребує оптимізації і в Массачусетському технологічному інституті запропонували ідею – використовувати вулканічний попіл.

Попіл з вулканів як сировина є майже у всіх регіонах планети, ним заповнені схили і кальдери давно згаслих вулканів і він викидається назовні з жерл діючих. При цьому компоненти у складі вулканічної речовини вже пройшли своєрідну обробку високими температурами і тиском у надрах землі – за аналогією з тим, як готуються складові цементу в промисловості. Очевидна можливість взяти готову сировину і заощадити на витратах.

Попіл перед добавкою в цементну суміш потрібно роздрібнити, і тут відкривається широкий простір для експериментів. Американські вчені провели сотні дослідів з розмірами гранул від 17 до 6 мкм і концентрацією попелу в цементі від 10 до 50 %. Найкращим результатом стало зниження сумарних витрат енергії при організації всього спектру будівельних робіт на 30%, на практиці ж все буде залежати від конкретних умов на об’єкті.

Автори ідеї наголошують – попіл не покращує якість цементу, але служить дешевим природним компонентом, який може замінити рукотворні, що вимагають великих витрат енергії при виробництві. Якщо цей процес виключити із загального виробничого ланцюга, можна отримати мінімізацію витрат ресурсів і зниження викидів в атмосферу.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: