В Китаї розробили безпілотний бойовий вертоліт
19 Вересня , 2017
Створено пристрій, що демонструє найвищу ефективність перетворення теплової енергії в електричну
19 Вересня , 2017

Вугільні електростанції США стануть збитковими до 2021 року

У новій доповіді аналітичного центру Carbon Tracker зроблено висновок про те, що поетапна відмова від нерентабельних вугільних електростанцій у Сполучених Штатах призведе до того, що до 2021 року споживачі заощаджуватимуть 10 млрд доларів на рік, одночасно підвищуючи конкурентоспроможність країни.

Якщо ж американські регулятори і бізнес продовжать наполягати на збереженні вугільної енергетики, то через п’ять років споживачі, відповідно, будуть втрачати мільярди доларів на рік, пише CleanTechnica.

Доповідь Carbon Tracker — перше дослідження, яке дозволяє вивчити економіку кожної вугільної електростанції в США і представити інвесторам доводи на користь їх закриття. За останні три роки близько 30 ГВт вугільних потужностей були закриті, а генерація електрики за допомогою вугілля скоротилась на 13%. У найближчі кілька років експлуатаційні витрати на вугільні станції будуть вище розрахункової вартості газу і поновлюваних джерел енергії, йдеться у звіті. А це означає, що їх закриття повинно стати масовим.

До середини 2020-х будувати парогазові установки буде дешевше, ніж експлуатувати 78% існуючих вугільних електростанцій в США. Використання сили берегового вітру і здешевлення сонячної енергії також будуть знецінювати вугільну енергетику. Якщо вугільні станції не будуть закриті до 2021 року, то споживачі будуть щорічно втрачати $10 млрд, фактично субсидуючи неефективні вугільні станції. Для порівняння, це 10% загальних витрат на електроенергію штату Кентуккі, 9% — штату Індіани і 7% — Мічигану і Вайомінгу.

«У той час як дешевий газ і поновлювані джерела енергії швидко займають частку ринку вугілля, енергетичний сектор США залишається абсолютно не готовим до поетапної відмови від вугільних електростанцій», — йдеться в доповіді. «Поетапна відмова від вугілля для досягнення цільових показників щодо зниження глобальної температури має економічний сенс, — говорить співавтор доповіді Лоуренс Уотсон. — Наша модель дає інвесторам інструмент для дотримання Паризької угоди і захисту своїх активів від втрат».

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline