Скафандр з кнопкою «Додому» сам поверне космонавта на МКС
6 Грудня , 2017
Дослідники з США розробили новий спосіб навчання роботів
6 Грудня , 2017

Всі залізні інструменти Бронзового віку мають позаземне походження

Людина почала працювати з металами на постійній основі приблизно в 3300 р. до н. е., але лише через 2000 років освоїла технологію високотемпературної плавки, що дозволило отримувати залізо з руди. Ці 20 століть названі Бронзовим віком, за рахунок переважання в побуті виробів з даного сплаву, тому вкрай рідкісні залізні речі тієї пори мають статус артефактів. Але звідки вони взялись?

Міфи різних народів говорять про дари богів – чудові предмети, які прилетіли з небес, з яких потім вправні майстри і зробили такі речі, як кинджал Тутанхамона або Сирійський кулон віком понад 4 тис. років. У сучасній інтерпретації це означає, що древні ковалі, працювали з метеоритним залізом. Тобто, не сировиною, а вже готовим матеріалом, який залишалось тільки розм’якшити і надати йому форму.

Метеорити на Землі рідкість і це відмінно поєднується зі статусом артефактів – на планеті існує не так багато справжніх залізних предметів з Бронзового століття. Але чи справді вони виготовлені з метеоритного заліза? Альберт Джамбон з Національного центру наукових досліджень (CNRS) у Франції використовував рентгенівський флуоресцентний спектрометр, щоб виміряти точні комбінації домішок металів у доісторичних виробах.

У всіх офіційно зафіксованих металевих метеоритах вміст нікелю і кобальту перевищує показники в звичайному залізі земного походження. І ту ж саму картину Джамбон побачив при дослідженні артефактів з музеїв. Скрізь, без винятку, були прямі вказівки на метеоритне залізо. Виходить, стародавні легенди не брешуть і чудові речі минулого дійсно мають позаземне походження.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: