Створена пляшка вина, з якої не проливається вино
30 Березня , 2017
Як міні-літак Cri-Cri випередив Airbus в першому електричному перельоті через Ла-Манш
31 Березня , 2017

Вперше у світі реактивний ранець Jetpack підняв у повітря любителя (відео)

Компанія Jetpack Aviation зробила важливий крок у своєму розвитку, організувавши перший у світі політ непрофесіонала на своєму реактивному ранці JB-10 Jetpack.

Перший аматорський політ завершив масовану піар-кампанію стартапу. Пілот був обраний за допомогою спеціального конкурсу на YouTube і його переможцем став власник каналу Drunk Tech Review Міша Поллак. Майданчиком для тестового польоту став сад на півночі Лос-Анджелеса. Як пожартував Поллак, цього разу він був не п’яний, але на всяк випадок прихопив віскі.

любительский полет на ранце с реактивным двигателем

Цікаво, що переможець конкурсу має відношення до авіації і навіть працював над літаком на сонячних батареях, але реактивний ранець став для нього новинкою. «Не думаю, що хоч у когось є підготовка до польоту за допомогою реактивного ранця, чим би він раніше не займався», – сказав він перед тим, як переодягнутись у вогнестійкий костюм.

устройство персонального летательного аппарата

Спочатку, демонстраційні семихвилинні польоти зі страховкою здійснили генеральний директор Jetpack Aviation Девід Мейман і ще два співробітника компанії. Вони впевнено керували апаратом, літаючи пристебнутими до стометровому тросу, розміщеному на висоті 30 метрів. За словами Меймана, для того, щоб навчитись кваліфіковано керувати реактивним ранцем, достатньо трьох годин тренувань: по складності керування ранець схожий на велосипед.

Тим не менш, всі хвилювались. На питання про те, що може піти не так під час польоту один з конструкторів «джетпака» Нельсон Тайлер коротко відповів: «Багато». Поллаку ж він порадив керувати ранцем повільно і спокійно.

испытательный полет на джетпаке

На початку польоту, пілот повис в метрі над землею і допустив небезпечний крен вперед. Якби не страхувальний трос, він цілком міг би перейти в піке. З допомогою Меймана він вирівнявся, а під час другого тренувального польоту вже міг літати над тестовим майданчиком на стабільній висоті.

«Я можу повірити, що зможу навчитись пілотувати за кілька годин», – сказав Поллак між польотами. Він поскаржився лише на спеку – вихлоп від двох двигунів сильно перегріває ноги. Для порятунку від перегріву на землі розміщують спеціальну ємність з водою.

остужаем ноги в тазике с холодной водой

Але з допомогою інструктора, поступово, Поллак, опанував апарат і незабаром, пристосувався виконувати нескладні маневри, типу зависання. До кінця другого випробувального польоту він зміг, хоч хитко і близько до землі, самостійно переміщатись в обмеженому просторі.

Зараз в Jetpack Aviation працюють над створенням швидко розкривного парашута. Без нього польоти можна здійснювати лише зі страховкою або над водою. У компанії сподіваються до кінця 2017 року провести перші гонки на реактивних ранцях.

Також у планах стартапу розробка електричного ранця. Для збору коштів на нього (заявлена сума в 1 млн. доларів), а також, для створення системи безпеки, була запущена краудфандинговая кампанія на ресурсі Startengine.com.

Джерело: newatlas.com

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline