Компанія SpaceX показала повний варіант скафандру для екіпажу космічного корабля Dragon Crew
22 Вересня , 2017
Портативний термогенератор перетворить будь-яку піч в джерело чистої енергії
22 Вересня , 2017

Вперше енергія вітропарків Британії стала дешевшою атомної

Вперше ціна на енергію морських вітряних платформ Великобританії опустилась нижче вартості електрики, що виробляється новими АЕС, повідомляє Міністерство підприємництва, енергетики і промислової стратегії.

Дві компанії запропонували на аукціоні побудувати станції морського вітру, які будуть з 2022 — 2023 виробляти електроенергію за ціною £57,50 за МВт/год. Це в два рази менше, ніж ціни на аналогічні станції в 2015 році і менше, ніж пропонує нова АЕС Хінлкі-Пойнт З — £92,50 за МВт/год.

Турбіни більшого розміру, високовольтні кабелі, падіння цін на опори, а також розвиток ланцюга постачальників і занепад нафтогазової галузі — всі ці фактори й привели, в результаті, до поступового зниження цін на енергію морського вітру.

Розвиток відновлюваної енергетики в Британії — сонячної і вітрової — був б неможливим без підтримки уряду, який, за словами міністра енергетики Річарда Харрінгтона, «зробив зростання чистої енергії центром промислової стратегії». Він розраховує, що ця галузь до 2021 року принесе Великобританії £17,5 млрд і тисячі нових робочих місць, повідомляє BBC News.

Проте, найближчим часом Британії потрібна і в атомна енергія, вважає Те Грейтрекс, виконавчий директор Асоціації атомної промисловості: «Не важливо, наскільки низькі ціни біля станцій морського вітру. За даними за минулий рік вони змогли виробляти електрику тільки 36% часу». Країні потрібна збалансована суміш низьковуглецевої енергії з різних джерел.

У травні в Ліверпульській затоці відбулося офіційне відкриття станції морського вітру Burbo Bank Extension з потужними вітряними турбінами Vestas по 8 МВт кожна. Вони допоможуть забезпечити відновлювальною енергією 230 тисяч британських будинків.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline