Гігантські роботи зійшлися в битві на гігантських ножах
12 Листопада , 2017
В США запустили українську ракету-носій Antares
12 Листопада , 2017

Водневий потяг готовий до виїзду на комерційні маршрути в Німеччині

Потяги на водневих паливних елементах незабаром курсуватимуть у Німеччині між містами федеральної землі Нижня Саксонія. Вони повинні замінити дизельні потяги на близькомагістральних ділянках шляхів, які не електрифіковані.

Потяг Coradia iLint – перший регіональний склад на водневому приводі розробила і виготовила французька компанія Alstom. Німеччина витратить на закупівлю інноваційних транспортних засобів понад 80 млн євро.

Паливні елементи розщеплюють водень і виробляють електрику, яка живить електродвигуни. В результаті водневі потяги виходять досить екологічним видом транспорту, оскільки єдиним вихлопом таких систем є вода.

В Міндені вже встановили мобільну заправну станцію. Одна заправка потяга водневим паливом забезпечить йому запас ходу до 1000 км при швидкості руху до 150 км/год.

Однак є і критики такого рішення – вони вважають, що водень виробляється не тільки з відновлюваних джерел. Так чи інакше, в майбутньому, автори проекту мають намір отримувати чисте паливо виключно від енергії вітрових елеткростанцій.

14 таких складів будуть здійснювати поїздки між населеними пунктами Нижньої Саксонії (Cuxhaven, Бремерхафен, Бремерфьорд і Букстехуд), а з часом вони повністю замінять парк дизельних машин. Відкриття першого маршруту заплановано на весну наступного року.

За словами федерального міністра транспорту Німеччини Александера Добріндта так звані Hydrail (потяги на водні) стануть чистою альтернативою брудним дизельним двигунам, так як вони не мають шкідливих викидів, енергоефективні та економічні.

 

Джерело: dw.com

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline