У Китаї хочуть побудувати космічний човник з атомним двигуном
19 Листопада , 2017
Короткометражний фільм про іншу сторону потенціалу віртуальної реальності
19 Листопада , 2017

Водневий електромобіль Tesla Model S отримав запас ходу 1000 км

Загальнодоступність електрокарів зростає з кожним днем. По мірі того, як покращуються і дешевшають електромобільні технології, все більше людей починають довіряти новому продукту, особливо якщо налагоджено його масове виробництво. Скористатись популярністю Tesla Model S вирішив нідерландський постачальник газу Holthausen Group, який забезпечив американський автомобіль водневими паливними елементами.

Минулого тижня голландська компанія оголосила, що приступила до тестування свого проекту «Hesla», або, як можна здогадатись з назви («Н» означає водень), водневого електромобіля Tesla. Транспортний засіб було придбано у одного з дилерів і модифіковано так, що крім вже наявної електричної архітектури Model S, вона здатна використовувати додаткові переваги паливних елементів.

Такий підхід дозволив отримати електромобілю додатковий рівень заряду без критичного збільшення його ваги і, таким чином, подвоїти запас ходу.

У підсумку Hesla отримала два основних джерела живлення: одним з яких є бортова батарея, що йде в заводській збірці, а іншим – водень, який зберігається в спеціально встановлених в автомобіль резервуарах. Цей водень надходить в паливні елементи і забезпечує додаткову зарядку батареї, дозволяючи продовжити далекохідність електромобіля до 1000 кілометрів. Для порівняння: топова комплектація автомобіля Tesla Model S P100D має запас ходу 506 км (315 миль).

Project Hesla - fuel cell Tesla Model S

Одним з найскладніших завдань модернізації Model S, яке все-таки вдалось подолати, стала необхідність інтеграції додаткового джерела живлення. Автор проекту, Макс Холтхаузен, зазначив, що машина Tesla влаштована так, що не приймає живлення від зовнішнього джерела. Інженерам довелось придумати рішення, яке значно ускладнило проведення робіт.

Але у проекту голландських умільців є і зворотна сторона, яку теж слід враховувати. Вартість переобладнання електромобіля Tesla склала значні, 58 тисяч доларів. Це дозволило створити найдорожчу Model S P100D з водневою системою підзарядки загальною вартістю понад 200 тисяч доларів.

Проте творці воднемобіля впевнені, що ціни на паливні елементи значно знизяться, якщо не в цьому, то в наступному десятилітті. Holthausen Group зараз працює над вдосконаленням свого прототипу, очікуючи отримати більше даних протягом наступних декількох місяців.

Сьогодні багато відомих компаній, що виробляють транспортні засоби, розглядають водень як життєздатне альтернативне джерело палива як для споживчих, так і для комерційних автомобілів. Так, компанія General Motors нещодавно представила прототип платформи на водневих паливних елементах, яка може служити основою для створення цілого ряду машин для найрізноманітніших цілей.

Джерело: thedrive.com

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: