У Сєвєродонецьку створили танк-металошукач
11 Липня , 2017
В наступному році бургери для американців будуть робити роботи
11 Липня , 2017

Вкручений в люстру проектор зробить зі столу — «комп’ютер»

Комп’ютер замість лампочки.

Інженери з Університету Карнегі-Меллон розробили пристрій, який «розширює» екран комп’ютера, дозволяючи проектувати вікна програм на робочому столі. Крім виведення зображення, пристрій дозволяє взаємодіяти з програмами за допомогою жестів, приміром, переміщати вікна на столі, «прикріплювати» їх до фізичних об’єктів або масштабувати.

Вкручиваемый в люстру проектор выведет интерфейс компьютера на стол

Фото: robertxiao.ca

В прототип вбудований стандартний ламповий цоколь, тому його можна підключити до електричної мережі просто вкрутивши в світильник. Опис пристрою доступний на сайті аспіранта, який керував проектом, також про нього повідомляє видання MIT Technology Review.

Прототипи пристроїв, що проектують комп’ютерні інтерфейси на різні поверхні, існують вже давно. Наприклад, дослідницький центр у складі компанії Xerox показав таку систему ще в 1993 році.

Інші компанії і групи дослідників також представляли схожі концепції, однак у більшості подібних проектів є спільний недолік — зазвичай інтерфейс проектується на плоску і порожню поверхню, а не на справжній робочий стіл, заставлений безліччю предметів.

Аспірант Університету Карнегі-Меллон вирішив адаптувати таку систему для реальних умов. Пристрій складається із проектора і камери глибини, які підключені до комп’ютера. На комп’ютері запущена програма, яка відповідає за обробку даних з камери глибини і коригування зображення.

Пристрій дозволяє з допомогою жестів обирати потрібну програму, наприклад, калькулятор або календар. Система визначає вільний простір і проектує вікна програм тільки на нього.

Вікна можна переміщати, масштабувати і «приклеювати» до предметів на столі. Прикріплене вікно буде слідувати за переміщеннями предмета, наприклад ноутбука. Якщо на вікно щось поставити, система миттєво переміщує його на найближче вільне місце.

Для того, щоб пристрій можна було легко використовувати в квартирі або офісі, дослідники вбудували в нього ламповий цоколь. Завдяки цьому його не потрібно спеціально закріплювати на стелі, достатньо лише вкрутити його в настільну лампу або люстру. Також програмне забезпечення дозволяє виводити інтерфейс не тільки на плоскі поверхні, а навіть на ковдру.

Крім описаного пристрою, інженери працюють над новою версією, яка буде набагато компактніша, а також зможе з’єднуватись з комп’ютером по бездротовому зв’язку. Розробники вважають, що представлений ними пристрій може замінити додаткові монітори для роботи з декількома програмами одночасно, але для його виходу на ринок буде потрібно ще близько п’яти років.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline