Moral machine: інженери наділили штучний інтелект мораллю та етикою
18 Жовтня , 2017
Toyota показала новий футуристичний електромобіль для інвалідів і електроскутер
18 Жовтня , 2017

ViSAR – радар, який дозволяє знімати відео крізь хмари в реальному часі

Фахівці Управління перспективних дослідницьких програм Пентагону DARPA нещодавно закінчили розробку і провели перші льотні випробування нової радарної системи Video Synthetic Aperture Radar або ViSAR. Цей радар відрізняється від традиційних радарних систем тим, що він здатний забезпечити зйомку відео того, що відбувається на поверхні в реальному часі, незважаючи на хмари та інші атмосферні явища.
“Останні льотні випробування системи ViSAR надали нам перші докази можливості безперервної зйомки відео поверхні при польоті в хмарах або вище них” – розповідає Брюс Воллас (Bruce Wallace), директор Управління стратегічних технологій, – “Звичайні електрооптичні та інфрачервоні (EO/IR) камери, встановлені на борту випробувального літака, показували лише “молоко”, коли хмари закривали поверхню, але зображення, синтезоване за даними радара ViSAR, дозволяло нам постійно контролювати навіть невеликі об’єкти, що знаходяться на поверхні”.
Програма Video Synthetic Aperture Radar була започаткована DARPA в 2013 році, а її метою є розробка надвисокочастотного радарного датчика, що працює в міліметровому діапазоні. Його випромінювання може безперешкодно проходити крізь хмари, забезпечуючи зйомку зображення, що не поступається за якістю зображенням, яке отримується EO/IR-датчиками при ясній погоді.
В конструкції нового радара ViSAR був використаний цілий ряд нововведень і розробок у сфері випромінювачів, приймачів і підсилювачів EHF (вкрай високі частоти, ВВЧ) діапазону, технологій складання тривимірних карт на базі радарних даних і безліч інших специфічних для цієї галузі програмних алгоритмів. А на наступному етапі реалізації програми буде створено перший дослідний літак, обладнаний радаром ViSAR, який стане літаючим командним пунктом, здатним охопити в режимі реального часу всі аспекти бойових операцій, що здійснюються на контрольованій території.

Джерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline