Бабка, перетворена вченими в кіборга, здійснила свій перший “керований” політ
11 Червня , 2017
Трамп хоче обладнати сонячними панелями стіну на мексиканському кордоні
11 Червня , 2017

Вирішена 40-річна загадка дивного радіосигналу з космосу

В серпні 1977 року з космосу на Землю прийшло радіоповідомлення від інопланетян. Точніше на той момент так багато хто подумав. Повідомлення містило одну фразу: «Wow!» («Ого!»). Сигнал був виявлений астрономом Джері Ейманом під час роботи на радіотелескопі «Велике вухо» в Університеті штату Огайо. Прослуховування радіосигналів проводилось в рамках проекту SETI, і на той момент телескоп був спрямований у бік сузір’я Стрільця. Скануючи небо, Ейман вловив 72-секундний сплеск радіохвиль. Провівши швидкий аналіз, він обвів дані про нього в групу і підписав його як «Wow!». Так сигнал отримав своє ім’я.

Протягом останніх 40 років сигнал «Wow!» розглядався багатьма уфологами як прямий доказ того, що ми не самотні в цьому Всесвіті. Експерти і прості обивателі вірили, що у нас нарешті є свідчення існування позаземного життя.

Проте Антоніо Періс з Флоринського Коледжу Сент-Пітерсберга нещодавно виявив пояснення цьому загадкову сигналу. Його джерелом є пара комет. Висновки вченого були опубліковані виданням Journal of the Washington Academy of Sciences.

Комети, відомі під іменами 266P/Крістенсена і 335P/Гібса, створюють навколо себе гігантські (розміром в кілька мільйонів кілометрів) водневі хмари. Сам 72-секундний сигнал «Wow!» з довжиною хвилі 21 см був виявлений на частоті 1420 МГц, що відповідає радіочастоті лінії викидів нейтрального водню.

Команда Періса вирішила копнути глибше і з’ясувала, що на момент отримання сигналу обидві комети знаходились відносно недалеко одна від одної, а його основним джерелом є саме комета 266P/Крістенсена.

Незважаючи на те, що це відкриття засмутить ентузіастів з пошуку інопланетян, слід вказати, що сигнал «Wow!» є найпотужнішим незвичайним радіосигналом, який нам вдалося отримати, що, в свою чергу, говорить про те, що ми здатні точно інтерпретувати сигнали і звуки навколишнього космосу. Безумовно, це також залишає для нас надію в наших спробах декодувати сотні «дивних, інопланетних» сигналів, що надходять до нас від далеких зірок мало не щороку.

У людства є цілий арсенал засобів космічного виявлення, більша частина якого активно використовується Інститутом пошуку позаземного розуму (SETI). Основним засобом є, звичайно ж, радіотелескопи, а самим амбітним на даний момент проектом з пошуку сигналів від позаземного життя є так званий «Проект Фенікс».

Для його реалізації SETI використовувало три найбільших радіотелескопи: телескоп обсерваторії Паркс (діаметр 64 метри), радіотелескоп Національної радіоастрономічної обсерваторії в Західній Вірджинії (діаметр 40 метрів), а також радіотелескоп обсерваторії Аресібо в Пуерто-Ріко (найбільший в світі радіотелескоп діаметром 300 метрів). Крім того, за підтримки американського підприємця Пола Алена була створена мережа The Allen Telescope Array.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline