Китайський электрокроссовер WEY XEV – “конкурент” Tesla Model X від Great Wall
27 Вересня , 2017
Лазерні атаки на пілотів літаків стають серйозною проблемою
27 Вересня , 2017

Випарні електростанції зможуть виробляти 70% електрики США

У нещодавно опублікованому в Nature дослідженні повідомляється, що до 70% потреб в електроенергії США може бути вироблено за рахунок унікальної технології, яка дозволяє генерувати енергію від випаровування. Нове поновлюване джерело використовує для вироблення електроенергії спори бактерій, що знаходяться на поверхні озер і водосховищ.

Озгур Сахін і команда вчених з Колумбійського університету вперше розповіли про потенціал незвичайного джерела чистої енергії ще в 2015 році. Дослідники розробили спосіб отримання енергії з природного процесу випаровування з використанням певного типу бактеріальних спор. Оскільки ці мікроорганізми здатні розширюватись і скорочуватись в міру поглинання вологи, що випаровується, їх коливальні рухи можуть бути використані для виробництва невеликої кількості енергії.

Щоб довести ефективність технології вчені створили пристрій у вигляді мініатюрного автомобіля, який пересувався за рахунок системи зі спорами, що працює на випаровуванні. На той момент рішення було лише цікавою концепцією і не дуже підходило для великомасштабної реалізації.

Бактериальный электромобиль EVA

Тепер Сахін і його колеги підрахували можливості виробництва енергії за рахунок своєї технології і прийшли до висновку про те, що використовуючи озера і водосховища в Сполучених Штатах можна щорічно виробляти 325 ГВт енергії. Як заявляють дослідники, потенціал генерації за допомогою випаровування можна порівняти з обсягами, виробленими сонячною та вітровою енергетикою.

Варто відзначити, що 325 ГВт – це майже 70% того, що виробляє США в даний час, і є не зовсім реалістичною цифрою. Теоретично, такий рівень виробництва електроенергії вимагає, щоб майже кожна велика водойма в країні була охоплена подібною системою збору енергії. Причому наслідки такої експансії можуть вплинути на формування погоди в регіонах. Однак, за словами вчених, їх вплив системи буде практично невідчутним, оскільки на погоду впливають, в основному, океанські процеси випаровування.

«У локальному масштабі ефекти зворотного зв’язку також будуть мінімальними, якщо площа покритої системою поверхні буде менше 500 км, – пишуть автори. – Це пов’язано з важливою роллю горизонтального переносу тепла і вологи в атмосфері, яка з’єднує сусідні регіони».

Практичний результат для нової технології відкривається, коли дослідження фокусується на гіпотетичному перетворенні в випарні електростанції конкретних місць. Наприклад, техаське водосховище Спенс (площа поверхні 38 квадратних кілометрів) зможе генерувати 178 МВт енергії на рік. Ця вихідна потужність більше ніж на 50% перевершує обсяг, який виробляє прилегла вітряна електростанція.

Проте, у дослідженні не розглядаються питання економічної доцільності запровадження цієї технології в таких великих масштабах. Також там не йдеться про можливості інших екологічних наслідків, зокрема – зміни якості води.

Зараз дослідники працюють над підвищенням енергоефективності «спірного» генератора і сподіваються в кінцевому підсумку перевірити життєздатність своєї ідеї на озері, водосховищі або в спеціальній теплиці, де технологія може використовуватись для одночасного виробництва енергії та економії води.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline