Ніякої картоплі на Марсі
14 Липня , 2017
7 важливих навичок для роботи майбутнього
14 Липня , 2017

Використання штучного інтелекту дозволило прискорити і поліпшити візуалізацію зображень

В сучасних художніх фільмах і серіалах дуже часто використовуються захоплюючі кадри і сцени, згенеровані комп’ютерами за допомогою спеціальних систем візуалізації. Ці системи розраховують кожен кадр послідовності майбутнього відео, використовуючи опис тривимірного віртуального простору, віртуальних джерел світла і віртуальних камер. І чим більше полігонів, які утворюють складні поверхні, і джерел світла використовується в процесі візуалізації, тим якіснішим виходить кінцеве зображення, але разом з цим кардинально збільшується кількість ресурсів обчислювальної системи, що створює низку складних математичних розрахунків.
Одним із шляхів скорочення часу і вимогливості до ресурсів процесу візуалізації є скорочення кількості полігонів та кількості джерел світла. Але такий підхід призводить до появи похибки, яка “зашумляє” кінцеве зображення і знижує його якість.
Для вирішення описаної вище проблеми дослідники з компаній Disney Research, Pixar Animation Studios і Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі розробили нову технологію видалення шумів із зображень, отриманих шляхом швидкісного рендерингу, засновану на використанні нейронних мереж, глибинного машинного навчання і штучного інтелекту. Впровадження цих “розумних” технологій в стандартний процес рендерингу дозволило скоротити його вимогливість до ресурсів і підвищити швидкість обробки.
Для навчання нейронної мережі Convolutional Neural Network дослідники використовували мільйони кадрів мультиплікаційних фільмів Pixar “Finding Dory”, які були представлені в двох варіантах якості. Це, в свою чергу, дозволило навчити нейронну мережу процедурі видалення шумів із зображень, отриманих шляхом низькоякісного рендерингу. Після навчання система змогла самостійно підвищити до максимального рівня якість кадрів декількох фільмів компанії Pixar, “Cars 3” і “Coco”, незважаючи на кардинальну різницю в стилі і колірній палітрі, використаних у цих фільмах.
Дана робота являє собою революцію в існуючих технологіях видалення шумів із зображень, всі інші існуючі технології залишають за собою залишкові шуми або спотворення вихідних кадрів. Незабаром компанії Disney і Pixar планують розпочати практичне використання нової технології, що, у свою чергу, дозволить прискорити вихід нових фільмів, скоротивши, одночасно, виробничі витрати.
Більш детально розроблена система буде представлена на конференції ACM SIGGRAPH 2017, головному заході світового рівня, присвяченому технологіям комп’ютерної графіки. І що є найбільш примітним, програмний код системи та всі необхідні додаткові дані будуть рощміщені у відкритий доступ. На думку розробників системи це дозволить не тільки поліпшити якість відео, створюваного іншими компаніями, але і довести до ідеального стану саму систему видалення шумів.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: