Dacia планує виробляти бюджетні електромобілі
18 Липня , 2017
Компанія BMW приєднується до участі в гонках Formula-E
18 Липня , 2017

Відеоролик, який демонструє термоядерний синтез

Реактори термоядерного синтезу, якщо вони колись повноцінно запрацюють, стануть невичерпними джерелами екологічно чистої енергії, отримуваної в результаті процесів термоядерного синтезу, подібних тим, які відбуваються тільки всередині зірок. В даний час багато вчених працює над створенням термоядерних реакторів різного типу і нещодавно вчені з Інституту фізики плазми, Прага, опублікували відеоролик, на якому можна своїми очима побачити те, що відбувається в камері запущеного термоядерного реактора типу токамак.
Представлений відеоролик був знятий ще 20 січня 2016 року за допомогою камери Photron Mini UX100, об’єктив якої дивився всередину камери експериментального реактора COMPASS. Цей реактор є відносно невеликим, він сам і його плазмова камера мають розміри в 10 разів менші, ніж розміри термоядерного реактора ITER, будівництво якого ведеться зараз на півдні Франції.
Даний відеоролик знімався зі змінною швидкістю від 1000 до 20000 кадрів на секунду, завдяки чому близько двох секунд реального часу були розтягнуті на хвилину відео.
Деякі уривки з відеоролика “блукали” в мережі ще з минулого року. Але тільки нещодавно вчені виклали у відкритий доступ повний відеоролик, на якому видно послідовність увімнення магнітної системи реактора, формування плазмового шнура, його розігрів до високої температури і “підживлення” плазми додатковою газоподібною речовиною.
Найбільш цікавим аспектом відеоролика є яскраві плями і спалахи, що виникають в плазмі. Вони є частинками матеріалу, що випарувався, стінок камери реактора, які відокремлюються від них у моменти дотику стінок з надтемпературною плазмою. І це говорить про не дуже задовільну роботу магнітної системи реактора, яка повинна перешкоджати контакту плазми з навколишнім середовищем.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline