Китайська вантажівка «Тяньчжоу-1» зійшла з орбіти і згоріла в атмосфері
25 Вересня , 2017
Арсенал роботів-охоронців Knightscope поповнився всюдихідною моделлю K7
25 Вересня , 2017

Відео: робот-стоматолог вперше імплантував зуби людині

 Успішна операція демонструє надійність технології, яка дозволить уникнути проблем, які зазвичай викликаються людськими помилками, і яка допоможе подолати нестачу кваліфікованих стоматологів.

Робот-стоматолог вперше в світі виконав успішну операцію із вживлення імпланту, встановивши два нових зуба в рот жінки. Хоча під час процедури були присутні медичні працівники, вони не втручались в процес, а тільки контролювали хід його проведення. Операція пройшла в Китайському місті Сіань, повідомляє урядове видання Science and Technology Daily.

Перед початком операції стоматологічний персонал приготував обладнання для орієнтації положення. Потім медики запрограмували робота, задавши оптимальне положення і визначивши, кут і глибину, необхідні для встановлення нових зубів усередині порожнини рота пацієнта. Після перевірки рухів були зібрані дані для можливих коригувань, потім жінці була зроблена місцева анестезія. Під час операції робот-дантист зміг внести корективи у відповідність з особливостями рухів голови пацієнта.

За заявою експертів, роздруковані на 3D-принтери імплантати були встановлені з похибкою 0,2-0,3 мм, що цілком відповідає необхідним стандартам для такого роду операцій. Нова медична технологія проходить випробування для подолання нестачі кваліфікованих стоматологів в материковому Китаї і частих хірургічних помилок.

Робот розроблявся протягом 4-х років і за словами китайських інженерів, об’єднує кращий досвід стоматологів та переваги нових технологій.

Медичне дослідження показало, що в Китаї близько 400 мільйонів пацієнтів потребують нових зубів, але кількість кваліфікованих стоматологів відстає від попиту. Щорічно по всій країні проводиться близько мільйона операцій по імплантації, частина з яких може призводити до додаткових проблем через помилки людини.

Джерело: time.com

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline