В створення Innovation District ІТ Park у Львові інвестують $ 95 млн
25 Червня , 2017
Китайський стартап почне продавати електромобілі за 7000 доларів
26 Червня , 2017

Відео: новий гібридний дрон на колесах долає перешкоди

Інженери Корейського інституту передових технологій (KAIST) створили гібридний дрон (UHV, Unmanned Hybrid Vehicle) у вигляді мультикоптера обладнаного колесами, який здатний і літати, і їздити. Відео, випущене розробниками, демонструє як апарат може долати наземні перешкоди.

У використанні невеликих колісних роботів і літаючих безпілотників є свої плюси і мінуси. Дрони дозволяють швидко і ефективно добратись в потрібну точку, однак створюють шум при польоті, можуть впасти на людей внизу, не завжди добре справляються з пересуванням усередині приміщень, а також витрачають велику кількість енергії навіть зависнувши над однією точкою.

Невеликі колісні роботи, у свою чергу, добре підходять для навігації усередині приміщень і не витрачають енергію при необхідності зупинитись в якійсь точці, однак часто не можуть подолати різні перешкоди, що виникають на шляху. Для того, щоб розробити більш ефективну платформу, інженери в різних групах нерідко використовують очевидне рішення: поєднати наземне шасі з мультироторним безпілотником.

Спецілісти з USRG розробили гібридний безпілотний апарат, який являє собою роботизовану колісну платформу, поєднану з мультироторним БПЛА. Всередині кожного колеса UHV розташований ротор, завдяки чому колесо також може виступати в якості своєрідного захисту лопатей.

На відміну від схожих проектів мультикоптерів на колесах корейський гібридний дрон обладнаний незалежним приводом на колеса, і при русі по землі ротори не використовуються, завдяки чому мінімізований шум, видаваний безпілотником. При необхідності подолати перешкоду ротори включаються і UHV перелітає через проблемну ділянку в режимі квадрокоптера, після чого приземляється і може продовжити рух.

Зовні корейська UHV нагадує апарат VertiGo, розроблений Disney Research і Швейцарською вищою технічною школою Цюріха. Робот приводиться в рух за допомогою двох гвинтів, що нахиляються, завдяки чому може пересуватись як на горизонтальних, так і вертикальних поверхнях. Однак, незважаючи на деяку схожість з UHV, VertiGo не може літати і в конструкції не передбачено привід безпосередньо на колеса.

Також існує гібридний дрон-позашляховик Autonomous Panther AT, розроблений американською компанією Advanced Tactics. Передбачається, що гібридний безпілотник має зацікавити логістичні компанії і військових. Під час випробувань, які пройшли в кінці березня 2017 року, Autonomous Panther AT доставив вантаж масою 2,3 кілограми.

Крім коліс в конструкції гібридних безпілотників іноді використовується і інше шасі, у тому числі пасивні ноги для ходьби вниз по схилу, гусениці, спеціальні зачепи для «скелелазіння», і мікрошипи, що дозволяють дрону сидіти на стелі.

Раніше японська компанія PRODRONE розробила платформу PD-ANY, яка являє собою модульну систему з декількох незалежних роторів з захватом, здатних пристосовуватись для транспортування предметів з практично будь-якими формами.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: