DARPA провело випробування автономного «мисливця за підводними човнами»
2 Лютого , 2018
Німеччина випробувала «безпечну» систему активного захисту бронетехніки
2 Лютого , 2018

Відбувся перший у світі переліт з Лос-Анджелеса в Австралію на паливі з гірчицею

Минулої неділі відбувся не зовсім звичайний рейс австралійської авіакомпанії Qantas – QF96 з Лос-Анжелеса в Мельбурн, що тривав 15 годин. Справа в тому, що лайнер, який його виконав – Boeing 787-9 Dreamliner, був заправлений паливом, що складається на 90 % з гасу і на 10 % з біопалива.

Картинки по запросу Qantas – QF96

Воно було виготовлено з нехарчових гірчичних зерен Brassica Carinata. Його використання, на думку експертів, знизить викиди СО2 більш ніж на 80 % у порівнянні зі звичайним паливом. Сюди ж варто додати, що на 7 % скорочується кількість використовуваного авіаційного гасу.

Представники канадської компанії Agrisoma Bioscinces, яка розробила біопаливо, стверджують, що сировину для нього можна вирощувати на землях, непридатних для інших культур, або на полях у перерві між посівами цих культур. Це покращить якість ґрунту і зменшить ерозію — і одночасно дасть фермерам можливість для додаткового заробітку.

Один гектар, засіяний насінням Carinata, може давати до 2000 літрів олії — сировини для біопалива. В даний час авіаперевізник Qantas спільно з Agrisoma намагаються переконати австралійських фермерів вирощувати у себе зерна Carinata. Є надія, що до 2020 року буде зібрано перший урожай для майбутнього авіаційного біопалива.

QantasДжерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: