Техніка може отримати “нерви” щоб відчувати пошкодження
30 Грудня , 2017
1000-кратне збільшення роздільної здатності датчиків дозволить автомобілям-роботам бачити крізь туман
2 Січня , 2018

Вертикальні ферми Local Roots в 600 разів продуктивніші звичайних ферм

На що здатні нові технології вирощування продуктів харчування в міських умовах? Наприклад, 4000 пучків салату кожні 10 днів. Американська компанія Local Roots досягла такого результату при 99% економії води. Журналісти відвідали вертикальну ферму на колесах TerraFarm в Нью-Йорку і зустрілися з її головою Еріком Еллестадом і головним операційним директором Метом Вейлом, щоб дізнатись подробиці.

Всередині TerraFarm, що стоїть на Манхеттені вітряним, холодним днем, росте прекрасний зелений і червоний листовий салат. Продукція, вирощена на розташованих одна над одною грядках всередині 40-футового вантажного контейнера з сонячними панелями на даху.

«Існує багато способів розведення культур у зовнішньому середовищі, будь то органічний шлях або звичайний. У польових умовах не буває рівномірного розподілу поживних речовин в грунті і однакової якості. А ось у створюваному нами середовищі можна послідовно організовувати умови росту для оптимальних смакових і поживних характеристик, – розповідає Еллестад. – Ми можемо обирати сорти від природи більш поживні, навіть такі, що невигідно вирощувати під відкритим небом, які дуже чутливі до погодних умов, мають малий термін зберігання або не придатні до транспортування. Ми можемо поставляти подібні продукти на ринок у великій кількості для великих споживачів і за конкурентними цінами».

У вертикальних фермах Local Roots темпи зростання зелені і овочів прискорені. Так, зернові зростають у два-три рази швидше, ніж на полі. При керуванні фермою, за рахунок гідропонних технологій, вода використовується повторно, по колу. Вирощування культур здійснюється цілий рік.

«Наша система у більше ніж 600 разів продуктивніша відкритої ферми в розрахунку на одиницю площі», – зазначає генеральний директор. Таке виробництво сільськогосподарської продукції має знайти своє місце на ринку і в умовах міст.

Светодиодное освещение растений на ферме гидропоника

На даху контейнерної ферми встановлені сонячні батареї потужністю 3 кВт. Цього достатньо, щоб забезпечувати електроенергією всю систему. При будівництві подібних ферм буде враховуватись наявність доступу до поновлюваних джерел енергії.

Компанію Local Roots Вейл і Еллестад заснували близько 4 років тому. Протягом 2018 року планується найняти близько 150 осіб і розгорнути свою діяльність за межами Лос-Анджелеса. До кінця року в планах керівництва постійний розвиток на східному узбережжі США.

Новые сельхоз технологии будущего

Свою діяльність новатори сільського господарства розглядають в глобальному масштабі. Local Roots працює в рамках Всесвітньої продовольчої програми з метою використання декількох інноваційних ферм в країнах, що розвиваються. Ці підприємства будуть самі забезпечувати себе енергією.

«Ми навчимо і проінструктуємо місцевих жителів, як керувати фермами. – говорить Мет Вейл. – У них буде постійний, надійний спосіб забезпечувати здоровою, смачною місцевою їжею своїх співвітчизників».

Компанія впевнена, що в майбутньому її рішення допоможуть впоратись з проблемою голоду і забезпечать продуктами харчування далекі космічні місії. Одним замовником технологій Local Roots стала аерокосмічна компанія Ілона Маска SpaceX.

Якщо вам цікаво, як виглядає вертикальна ферма зсередини, можна здійснити віртуальний тур по TerraFarm

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: