Люксембурзький закон про видобуток копалин в космосі набув чинності 1 серпня
3 Серпня , 2017
Створена звукова “гармата”, здатна впливати на “розумні” пристрої
3 Серпня , 2017

Вченим IBM вдалось записати 330 TB нестислих даних на невелику магнітну касету

Встановивши новий світовий рекорд, вчені компанії IBM записали 330 TB нестислих даних на магнітну касету, яка може поміститись на долоні вашої руки. Рекордним у цій справі є показник щільності запису інформації, що становить 201 гігабіт на квадратний дюйм носія, що в 20 разів вище щільності запису у використовуваних на сьогоднішній день накопичувачів на магнітній стрічці.
Накопичувачі на магнітній стрічці з’явились понад 60 років тому і використовуються по сьогоднішній день для довготривалого зберігання великих об’ємів інформації. На першу в світі касету з магнітною стрічкою шириною півдюйма, можна було записати лише 2 мегабайти інформації.
“Магнітна стрічка традиційно використовується для запису відеоінформації, резервних архівів та іншої об’ємної інформації. І в багатьох сучасних “хмарних” сховищах інформації використовуються накопичувачі на магнітній стрічці” – розповідає Еванджелос Елефтерайоу (Evangelos Eleftheriou), співробітник компанії IBM, – “Нова магнітна стрічка, яка була розроблена в компанії Sony Storage Media Solutions, зможе забезпечити актуальність технології зберігання даних на стрічці протягом наступного десятиліття. При цьому, накопичувачі, що використовують таку стрічку, демонструють високу продуктивність і рекордно низьку вартість зберігання в перерахунку на один терабіт інформації”.
Структура магнитной ленты
Стрічка, що демонструє рекордний рівень щільності запису інформації, з’явилась на світ завдяки використанню найсучасніших досягнень в галузі нанотехнологій, нановиробництва та інших галузей. Крім роботи в цьому напрямку співробітників компанії Sony, і фахівцям компанії IBM довелось винайти і реалізувати цілий ряд інноваційних технологій.
“В результаті багаторічної співпраці з компанією Sony на світ з’явилась маса вдосконалень технологій магнітного запису” – розповідає Елефтерайоу, – “До цього переліку відноситься передова технологія виготовлення стрічки, яка допускає можливість її виробництва рулонними партіями. А з нашого боку можна відзначити нову технологію змащування стрічкопротягувального механізму, що забезпечує надзвичайно стабільний рух стрічки без її механічної деформації”.

Джерело: theverge.com

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline