Hyperloop One: пасажирські перевезення можуть початися в 2022 році
31 Березня , 2017
Творець Android дражнить нас зображенням свого нового смартфона
31 Березня , 2017

Вчені знайшли спосіб промислового виробництва штучної крові

Тепер буде багато крові.

Існуючі технології виробництва штучної крові в лабораторних умовах дозволяють виготовляти обмежену кількість еритроцитів (червоні кров’яні тільця) зі стовбурових клітин. Але дослідники з Великобританії знайшли спосіб обійти це обмеження.

Исследователи нашли способ массового производства крови

Суть інноваційної технології полягає в тому, щоб створювати безсмертні колонії еритроцитів з дорослих стовбурових клітин. Про свій винахід вчені повідомили у статті журналу Nature Communications.

Вчені з Брістольського університету разом з колегами з NHS Blood and Transplant придумали інноваційний метод виробництва штучної крові. Вчені підкреслили, що зараз є всі можливості, щоб виробляти еритроцити в лабораторних умовах, однак труднощі полягають в маленькому масштабі виробництва.

До цього,  дослідникам вдалось розробити технологію перетворення донорських стовбурових клітин в червоні кров’яні тільця. Однак даний метод дозволяв розраховувати на генерацію мізерної кількості зрілих еритроцитів. Справа в тому, що через короткий життєвий цикл,  червоні кров’яні тільця вимагають перманентного надходження нових стовбурових клітин.

Вчені з Брістольського університету і NHS Blood and Transplant створили технологію, за допомогою якої можна генерувати безсмертні колонії еритроцитів з дорослих стовбурових клітин. Повідомляється, що вченим за допомогою інноваційного методу вже вдалось зробити кілька літрів крові. Тепер вони будуть шукати методи, щоб збільшити масштаб виробництва.

Потрібні кровотворні стовбурові клітини, які здатні зробити до 50 тис. червоних кров’яних тілець, доки не вичерпають свій ресурс. Однак, зазначається, що чим більш ранньою є клітина, тим вища її здатність до регенерації – так, за допомогою всього однієї гемопоетичної клітини можна відновити всю кровотворну тканину у миші після її знищення радіацією.

Зазначимо, що виробництво штучної крові коштує дуже дорого, тому її будуть використовувати лише для пацієнтів з рідкісними типами крові.

Національна служба охорони здоров’я Великобританії має намір в цьому році використовувати в тестових цілях штучну кров. Але кров, отримана на основі нової техніки,  не буде брати участі у випробуваннях.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline