Motorola запатентувала самовідновлюваний екран для смартфонів
17 Серпня , 2017
Ілон Маск заявив, що важка ракета Falcon Heavy спробує злетіти в листопаді
17 Серпня , 2017

Вчені змусили павуків створювати біонічний шовк на основі графену

Метою експерименту була перевірка технології отримання штучних матеріалів за рахунок нешкідливої корекції звичайного процесу плетіння павуком павутини. Результат – волокно, яке перевершує по міцності вуглецеві нанотрубки і зуби морських блюдець (найміцніший матеріал на Землі).

Щоб досягти цього результату, команда професора Нікола Пугно з університету Тренто додавала в питну воду для трьох видів павуків деяку кількість пластівців графену. При товщині в один атом вони зберігають свої унікальні властивості, але не порушують метаболізм комах. Потім павуки сплели павутину, з якої вже виткали шовкову нитку.

Аналіз цього матеріалу показав, що графен ефективно інтегрувався в структуру павутини, надавши їй небувалі досі властивості. До вивчення будови зубів молюсків морських блюдечок і винаходу графена павутина вважалась одним з найміцніших на розрив матеріалів на планеті. Тепер же унікальний матеріал вдалось посилити додаванням графену.

Міцність на розрив біонічного шовку склала 5,4 гігапаскалів (ГПа), а модуль його в’язкості досяг 1570 джоулів на грам (Дж/г). Для порівняння, показники для звичайної, не модифікованої павутини від тих же павуків – 1,5 ГПа і 150 Дж/г. При цьому професор Пугно заявляє, що це лише перші пробні результати щодо створення армованого біонічного шовку.

Джерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline