Приватна китайська компанія випустить дрон вантажопідйомністю 20 тонн
25 Січня , 2018
SpaceX провела успішне статичне виробування двигунів ракети Falcon Heavy
25 Січня , 2018

Вчені запропонували новий вид пропульсивної системи для орбітальних супутників

Іспанські інженери і вчені ведуть розробку нової пропульсивної системи, яка обіцяє вирішити проблему космічного сміття. Дослідники з Мадридського університету імені Карлоса III, а також Мадридського політехнічного університету запатентували нову технологію пропульсивної системи для орбітальних супутників, особливістю якої є відсутність необхідності у використанні будь-якого виду палива і будь-яких інших витратних матеріалів.

Система представлена у вигляді спеціальної електропровідної алюмінієвої стрічки довжиною кілька кілометрів і шириною декілька сантиметрів, яка буде рухатись за супутником як хвіст. Вчені називають її «космічним повідцем».

При запуску легка і міцна космічна стрічка буде перебувати в згорнутому стані. Як тільки супутник вийде на задану орбіту, стрічка розгорнеться. Коли це станеться, стрічка зможе або конвертувати електрика в тягу, або тягу в електрику. Іспанські вчені, які стоять за цією розробкою, кажуть, що вона буде використовуватись парно.

Сама система заснована на одній з особливостей руху електронів. Стрічка має спеціальне покриття, що володіє властивістю підвищеної емісії електронів при впливі на нього сонячного світла і тепла. Ці особливі властивості дозволяють їй виконувати відразу дві корисні функції.

«Це революційна технологія, так як вона дозволяє перетворювати орбітальну енергію в електричну і навпаки, без використання будь-яких витратних матеріалів», — прокоментував керівник розробки Гонсало Санчес Арріага з Мадридського університету імені Карлоса III.

Як тільки супутник буде втрачати висоту і почне наближатись до Землі, стрічка почне конвертувати силу, створювану гравітацією, в енергію для використання космічним апаратом. Дослідники вважають, що така технологія може стати в нагоді і для Міжнародної космічної станції. Кожен рік МКС доводиться спалювати досить великий обсяг палива для коригування своєї орбіти. Стрічка, в свою чергу, зможе генерувати для станції додаткову електрику, як тільки та почне знижатись. Потім енергію можна використовувати в якості заміни палива.

«З цією стрічкою, а також енергією, яку забезпечують сонячні панелі МКС, атмосферний опір можна компенсувати без використання палива», — говорить Арріага.

«На відміну від нинішніх пропульсивних технологій, наша технологія не вимагає палива і використовує природні ефекти космічного середовища, такі як геомагнітне поле, іоносферну плазму і сонячне випромінювання», — додав учений.

У супутників з достатнім бортовим живленням стрічка буде працювати у зворотному напрямку. Вона буде використовувати електрику для створення тяги для космічного апарату. Особливо корисним це може виявитись ближче до кінця робочого строку останнього. Адже таким чином замість того, щоб залишити космічний апарат на орбіті у вигляді чергового шматка сміття, супутник з енергією можна буде вручну направити в атмосферу Землі, де він зможе безпечно згоріти.

В основі всієї технології лежить електродинамічний ефект — так званий опір Лоренца. Іспанські вчені кажуть, що цей ефект можна спостерігати, наприклад, при спостеріганні за магнітом, що падає крізь мідну трубку. Відео можна подивитись нижче.

Деякі космічні організації вже висловили свій інтерес до спеціальної електрогенеруючої стрічки. До іспанської команді вчених звернулись експерти з США, Японії і Європи. Наступним кроком для іспанських фахівців стане фактичне створення прототипів.

«Найскладнішим для нас є виробництво, бо стрічка повинна мати дуже специфічні оптичні та електрон-емісійні властивості», — говорить Гонсало Санчес Арріага.

Міністерство економіки і промисловості Іспанії виділило іспанській команді грант на розробку необхідних матеріалів для системи. Вчені також направили пропозицію про взаємовигідну співпрацю в консорціум Європейської комісії з розвитку наукових досліджень і технологій (FET – Open).

«Співпраця у рамках проекту FET-Open могла б стати основоположною, оскільки з нею ми могли б зібрати і провести в рамках майбутніх космічних місій випробування першої повноцінно функціонуючої системи, а також розробити комплект додаткових засобів, необхідних для зміни орбіти космічних апаратів на базі цієї технології», — зазначив Санчес Арріага.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: