MSI представила дует безшумних комп’ютерів Cubi 3 Silent
4 Листопада , 2017
Кольорове облицювання Kromatix перетворить будівлі в сонячні електрогенератори
4 Листопада , 2017

Вчені запропонували використовувати недопалки як сховища водню

Поєднання приємного з корисним.

Вчені з британського університету Ноттінгему запропонували використовувати процес гідротермальної карбонізації сигаретних недопалків для отримання пористого вугілля, яке згодом можна було б використовувати для зберігання водню на водневих електростанціях.

Ученые предложили превращать окурки в хранилища водорода

Фото: theparisreview.org / Quinn Dombrowski / Flickr

За даними дослідників, вугілля, отримане з цигаркових недопалків, може вбирати в себе більше водню, ніж всі досі відомі матеріали. Робота вчених опублікована в Energy & Environmental Science, а її короткий виклад наводить Phys.org.

Щорічне споживання сигарет в світі становить у середньому шість трильйонів штук. Від викурених сигарет кожен рік залишаються в середньому 800 тисяч тонн недопалків, які поступово забруднюють навколишнє середовище і засмічують водойми.

Запропонований британськими вченими спосіб одержання нового матеріалу дозволить вирішити одночасно дві проблеми: забруднення навколишнього середовища і ефективного зберігання водню. На думку дослідників, з введенням їх технології сигаретні недопалки отримають цінність, на них з’явиться попит і люди стануть рідше їх викидати.

Для виготовлення високопористого вугілля британські дослідники запропонували використовувати фільтри з цигаркових недопалків, які повинні піддаватись гідротермальній карбонізації. Так називається процес перетворення речовини зі збагаченням його вуглецем у присутності водяної пари і при високій температурі.

Згідно з дослідженням Ноттінгемського університету, в результаті гідротермальної карбонізації недопалків виходить активоване вугілля, що має вкрай пористу структуру і велику площу поверхні.

Об’єм пор в отриманій речовині становить 2,09 кубічних сантиметра на грам в мінус першому ступені, а площа поверхні активованого вугілля з сигаретних недопалків — 4300 квадратних метрів на грам в мінус першому ступені.

В цілому пори становлять понад 90 відсотків об’єму активованого вугілля з недопалків. Отримана речовина здатна вбирати в себе до 9,4 вагового відсотка при температурі мінус 196 градусів Цельсію тиск 20 бар, до 10,4 вагового відсотка при тиску 30 бар і до 11,2 вагового відсотка при 40 бар.

До цих пір одним з найбільш придатних для зберігання водню матеріалів вважався гідрид магнію. Ця речовина утворюється при реакції магнію з воднем при температурі близько 570 градусів Цельсію і тиску близько 200 бар.

Теоретично в результаті такої реакції магній може вбирати до 7,6 вагового відсотка водню, однак практичні результати досі виявлялись трохи меншими. Менша, порівняно з розрахунковою, абсорбція водню магнієм пов’язана з окисленням цього металу.

Водень сьогодні все частіше розглядається як екологічне джерело енергії, яке можна використовувати для живлення водневих паливних елементів автомобілів, трамваїв і потягів.

А ось голландський стартап Crowded Cities запропонував використовувати ворон і воронів для збору недопалків. Розробники створили спеціальну годівницю Crowbar, що складається з відеокамери, столика і резервуара з ласощами. Якщо ворон або ворона кине в годівницю недопалок, вона автоматично в обмін видасть птиці їжу.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: